„Rodzinna Olimpiada Retro” – projekt Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn”

0

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zawarło w dniu 01.03.2019 umowę z Gminą Szczuczyn, reprezentowaną przez Artura Kuczyńskiego – Burmistrza Szczuczyna na realizację zadania publicznego w zakresie promocji kultury fizycznej i sportu na okres od 01.03.2019 do 31.08.2019. Zadanie to będziemy realizować od 01.07.2019 do 31.08.2019. Jego celem jest powrót do dawnych gier i zabaw podwórkowych, integracja rodzinna (wspólne, aktywne spędzanie czasu wolnego), propagowanie ducha zdrowej rywalizacji, ożywienie świetlic wiejskich oraz radość z przebywania ze sobą.

Projekt „Rodzinna Olimpiada Retro” to propozycja reaktywowania dawnych zabaw i gier podwórkowych skierowana do wszystkich mieszkańców (od najmłodszych do najstarszych) z terenu miasta i gminy Szczuczyn:

– konkurencje drużynowe: piłka nożna, dwa ognie (zbijak) , ringo do których eliminacje zostaną rozegrane w Szczuczynie i trzech okręgach w wybranych świetlicach wiejskich,

rywalizacje rodzinne: np. slalom na szczudłach, bieg parami w workach oraz przypomniane zostaną dawne gry i zabawy np. gra w klasy, w gumę, w kapsle.

Z przyznanej nam dotacji w wysokości 10 000,00 zł zakupimy sprzęt sportowy, niezbędny do realizacji zadania, materiały biurowe, nagrody, tj. medale, dyplomy, puchary oraz opłacimy instruktora sportu. Zabezpieczymy też pewną kwotę na zakup artykułów spożywczych.

Zadanie, które chcemy zrealizować obejmie swym zasięgiem teren całej gminy, dlatego podzieliliśmy naszą gminę na okręgi:

– Skaje (01.07. – 06.07.2019) – Bęćkowo, Lipnik, Tarachy, Stare Gutki, Gutki, Skaje, Wólka, Rakowo, Zacieczki,

– Niećkowo (15.07. – 20.07.2019) – Niećkowo, Danowo, Bzury, Niedźwiedzkie, Świdry Awissa,

– Niedźwiadna (29.07. – 03.08.2019) – Dołęgi, Jambrzyki, Chojnowo, Czarnówek, Załuski, Czarnowo, Mazewo, Brzeźno, Niedźwiadna, Kurki, Sokoły, Koniecki Małe, Koniecki Rostroszewo, Obrytki,

– Miasto Szczuczyn (05.08. – 09.08.2019).

Finał rozgrywek w piłkę nożną odbędzie się na orliku przy ulicy Grunwaldzkiej na kilka dni przed olimpiadą. Zakończenie projektu „Rodzinna Olimpiada Retro” odbędzie się w ostatnich dniach wakacji (23.08.2019 – piątek) w szczuczyńskim starym parku, gdzie rozegrany zostanie finały pozostałych konkurencji drużynowych i rozdanie nagród oraz inne konkurencje, pokazy i atrakcje.

Zadanie to Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zrealizuje we współpracy z BCK oraz jednostkami OSP z terenu miasta i gminy Szczuczyn. Strażacy pomogą organizacyjnie w przeprowadzeniu eliminacji i finału oraz zapewnią pomoc medyczną.

Swoim działaniem chcemy przyczynić się do ożywienia świetlic wiejskich i zintegrowania lokalnej społeczności.

Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress