Spotkanie autorskie z Tomaszem Szwedem

0

9 kwietnia 2024 r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie gościliśmy Tomasza Szweda – autora, kompozytora, piosenkarza i psychoterapeutę. Zdobywcę licznych nagród w plebiscytach prasowych i radiowych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej i Szczuczynie wraz z wychowawczyniami Katarzyną Grabowską – Wizner, Edytą Skrodzką i Ewą Koniecko. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, który funkcjonuje w BCK
w Szczuczynie od 2 lutego 2018r.
Wydarzenie organizowane było we współpracy z Książnicą Podlaską w Białymstoku.

Pan Tomasz Szwed to ceniona postać polskiej sceny muzycznej. Jest on twórcą nastrojowych piosenek opowiadających o codzienności, ludzkim doświadczeniu, widzeniu świata z perspektywy zwykłego człowieka. Jego koncerty cieszą się powodzeniem – od Festiwali w Mrągowie, po kameralne recitale z towarzyszeniem gitary. W jego repertuarze znajduje się również anglosaska muzyka tradycyjna, blues, folk, a także muzyka celtycka. Uczestnik festiwali muzycznych, spotkań kabaretowych, programów radiowych
i telewizyjnych. Prowadzi koncerty, warsztaty muzyczne, teatralne i terapeutyczne, zasiada jako juror konkursów piosenki i przeglądów recytatorskich. Jego utwory pojawiły się na wielu płytach, a poezja w kilku tomikach.

Autor pięciotomowego cyklu „Klinika Małych Zwierząt” Tomasz Szwed okazał się charyzmatycznym mówcą i wszechstronnym muzykiem. Porwał publiczność grając na harmonijce ustnej, gitarze oraz gitarze zrobionej z pudełka po cygarach, a także czytając fragmenty swoich książek. Uczestnicy spotkania aktywnie brali udział w łapaniu piórek oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek o ptakach. Nauczył dzieci powitania zwierząt leśnych „Chwała zielonym lasom” i odpowiedzi na nie, która brzmi: „I czystej wodzie chwała”. Śpiewał piosenki o borsukach, kunach domowych i bobrach. Teksty piosenek powtarzali nasi uczniowie. Dzieci bawiły się jak na koncercie klaszcząc i śpiewając razem z zaproszonym artystą.

Prowadzący spotkanie oczarował wszystkich uczestników swoim humorem, wiedzą oraz darem barwnego snucia opowieści. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Moderator Dyskusyjnego Klubu Książki

Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x