Spotkanie sprawozdawcze OSP w Szczuczynie

1

W dniu 25.02.2017 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie odbyło się tegoroczne posiedzenie sprawozdawcze. W zebraniu uczestniczyli: Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP – Burmistrz Szczuczyna druh Artur Kuczyński, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego OSP RP w Szczuczynie druh Mirosław Rainko, Radny Sejmiku Woj. Podlaskiego – druh Mieczysław Bagiński, Zastępca Burmistrza Szczuczyna – druh Krzysztof Zalewski, Przewodniczący Rady Miasta – druh Tomasz Mioduszewski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie – kpt. Arkadiusz Lichota, ks. kan. Robert Zieliński. W podniosły klimat spotkania wprowadziła uczestników Strażacka Orkiestra Dęta pod batutą Roberta Świderskiego. Jest to jedyna jednostka w naszej gminie, która posiada Strażacką Orkiestrę Dętą i przyczynia się do uświetniania  wielu świąt i uroczystości nie tylko lokalnych.

W wystąpieniach zaproszonych gości padło wiele pochwał, podkreślano bardzo dobrą pracę prewencyjną, ustawiczne doskonalenie i liczne szkolenia, w których uczestniczą druhny i druhowie z OSP w Szczuczynie. 

Podczas spotkania podsumowana została działalność jednostki w 2016 r., która brała udział w 70 akcjach ratowniczo-gaśniczych, w tym w 17 pożarach i 53 miejscowych zagrożeniach. W planach na bieżący rok przewidywane są dalsze szkolenia strażaków, doposażanie jednostki, udział w planowanych ćwiczeniach, przygotowanie się do zawodów pożarniczych na szczeblu gminnym, które odbędą się w lipcu w Niećkowie, oraz przygotowanie zawodów powiatowych, które odbędą się w Szczuczynie.

Udostępnij:

Jeden komentarz

  1. ANDRZEJ LOBROW dnia

    Trzecie zdjęciu na dole, PO lewej stronie, widoczny jest na nim siedzący dowódzca układu Warszawskiego Wiktor Kulikow

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress