Spotkanie z podróżniczką „Zakochani w świecie. Indie”

0

Spotkanie z podróżniczką „Zakochani w świecie. Indie”

Muzeum Mleka, Oddział Grajewskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza 16 października 2021 r., godz. 11:00 na spotkanie z podróżniczką Joanną Grzymkowską-Podolak pt. „Zakochani w świecie. Indie”, która opowie nam o swojej egzotycznej wyprawie i o znaczeniu mleka w Indiach.

Indie to kraj do którego Joanna Grzymkowska-Podolak wracała wiele razy. Sumując wszystkie wyprawy, podróżowała razem z mężem Jarkiem Podolakiem po nich kilkanaście miesięcy. To, właśnie Indie dały im najwięcej podróżniczych lekcji. Tu przeżyli najwięcej radości, smutków, rozczarowań i zachwytów. Starali się poznawać Indie od dawna, wiedząc, że mierzyli się z niemożliwym. Bo ich zdaniem, Indie są niepoznawalne. Nieprzypadkowo mówi się o tym, że są mozaiką języków, wierzeń, tradycji, zwyczajów. Podczas prezentacji z największą przyjemnością podzielą się wiedzą i doświadczeniem z tego fascynującego kraju. A żeby było ciekawiej, wybierzemy się wspólnie w filmową podróż po jednym z najbardziej intrygujących stanów Indii, Radżastanie. Zapraszamy na półgodzinny film, którego nie zobaczycie nigdzie indziej. A żeby tego było mało pokażemy również filmowe pocztówki z innych części Indii – Pendżabu, Tamilnadu, Waranasi, Sikkimu.

Jeśli chcecie zobaczyć, a przede wszystkim poczuć Indie, spędźcie to sobotnie przedpołudnie z nami. Będzie bardzo filmowo i bardzo indyjsko!”

Wstęp wolny. Możliwość zakupienia książki wraz z autografem.

Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarek Podolak, czyli Zakochani w świecie to operatorsko-dziennikarsko małżeństwo, które po tym, jak dostało od życia kopa, podjęło decyzję o zmianach. Takich, które trwają już dobre dziesięć lat i wypełnione są podróżami. Po zawale Jarka, wyruszyli w pierwszą samodzielną podróż samochodową dookoła Maroka. Potem było kilka miesięcy z plecakami i kamerą w Indiach. Była też miesiące spędzone w Malezji, Kambodży. A potem…. raz jeszcze Indie. Wypraw i powrotów do Indii było kilka.

Joanna i Jarek wydali trzy książki ” Zakochani w świecie. Maroko”, ” Zakochani w świecie. Indie”, „Zakochani w świecie. Malezja”. W przygotowaniu czwarta, ” Zakochani w świecie. Kambodża”.

W listopadzie 2019 roku rozpoczęli roczną podróż po Azji. Zdążyli objechać Oman, dwa miesiące spędzić na Sri Lance, żeby znów wrócić do ukochanych Indii. Tam przetrwali pierwsze miesiące pandemii, co dało im niezwykłą wiedzę i doświadczenie jak w czasach koronawirusa funkcjonuje jeden z największych i najludniejszych krajów naszego świata.

CTM-MM

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x