Sprzęt komputerowy dla szkół ponadpodstawowych

0

W dniu 27 sierpnia 2020 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego dyrektorzy szkół ponadpodstawowych odebrali sprzęt komputerowy: 34 laptopy wraz z zewnętrznymi napędami optycznymi.

Sprzęt został zakupiony w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotyczącą realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Na realizację projektu Powiat Grajewski otrzymał dofinansowanie w kwocie 76 960, 00 zł, stanowiące 100% kwoty wydatków kwalifikowanych.

Sprzęt trafi przede wszystkim do uczniów ale też do nauczycieli sześciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu grajewskiego, tj. Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie, Zespołu Szkół Nr 2 im. 9 PSK w Grajewie, Zespołu Szkół im. Ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie, Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie, Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie.

Decyzję o przydzieleniu sprzętu uczniom podejmą dyrektorzy placówek. Projekt z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia w procesie zdalnego nauczania.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress