„STACJA ANIMACJA” najlepsza na Podlasiu!

0

W 2016 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie zrealizowano projekt „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, który odbił się szerokim echem w regionie. Uczestnicy ówczesnego projektu otrzymali prawo do startu w Szkoleniu Młodzieżowych Liderów, które odbyło się w lipcu 2018 roku w Warszawie.

Komisja Ekspertów z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży zaakceptowała kandydaturę Szymona Rózio, który na szkoleniu reprezentował Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie jak i samą gminę Szczuczyn. Udział w szkoleniu otworzył dla Szymona możliwość ubiegania się o dotację wysokości 5 000 zł na swój autorski projekt „STACJA ANIMACJA” z czego z wielką radością skorzystał.

W lipcu 2018r. pracownicy i młodzież skupiona wokół Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie napisała wniosek do programu „Równać Szanse 2017 – Konkurs Młodzieżowych Liderów” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

Decyzją Komisji Ekspertów dofinansowanie otrzymało 6 projektów spośród 13 złożonych w konkursie w tym jako jedyna w regionie północno-wschodniej Polski Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie!

(…) projekt Młodzieżowego Lidera jest realizowany po raz pierwszy w Szczuczynie. Realizacja projektu wiąże się także z moim udziałem w szkoleniach z nowoczesnych technologii, które będą miały miejsce 28 – 30 września 2018 r. oraz 12 – 14 października 2018 r. w Warszawie.”

      Program skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych (13-19 lat). Jego głównym celem jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.

Więcej informacji o projekcie i rekrutacji do niego już niebawem!

Szymon Rózio

koordynator „STACJA ANIMACJA”

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x