Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

0

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ustanowiło w 1995 roku UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. 23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov. W Hiszpanii Dzień Książki jest świętem oficjalnym od roku 1930, a od 1964 – we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych, w Polsce od 2007 roku.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji: czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. Właśnie w tym szczególnym dniu
Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie ogłasza konkurs informatyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych w gminie Szczuczyn pt. „Z książką na wesoło”. Wiersze
dotyczącego tematycznie książki, biblioteki i czytania przeczytali pracownicy biblioteki: Janusz Siemion, Anna Wojsław, Andrzej Kosmowski, Ewa Borusiewicz i Anna Chmielewska.
Film który powstał pod czujnym okiem „reżysera i montażysty” Andrzeja Szabelskiego został opublikowany na naszych stronach internetowych oraz portalach społecznościowych.
https://youtu.be/-eyhcvZVaV0

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, obejrzenia filmu i wzięcia udziału w konkursie pt. „Z książką na wesoło”.

Regulamin konkursu

Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x