SZCZUCZYN PAMIĘTA

0

W dniu dzisiejszym (17 września) o 12.00 w 83. rocznicę zbrodniczej napaści „związku sowieckiego” na Polskę i Światowym Dniu Sybiraka na ul. Kościelnej przy tablicy dedykowanej:

Tym, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla wolnej, niepodległej oraz suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej…”

oraz na szczuczyńskim cmentarzy przy tablicy poświęconej:

Pamięci wszystkich aresztowanych, wywiezionych, zamordowanych i zmarłych w latach 1939-1946 w tajgach i stepach Syberii…”

zuchy i harcerze z 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie na czele z drużynową phm. Marią Jaworowską i Panem Januszem Siemionem Dyrektorem Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie z współpracownikami oraz księdzem wikarym Grzegorzem Kosiorek wraz z ministrantami i przedstawicielami Związku Piłsudczyków RP w Szczuczynie zapalili symboliczne znicze pamięci i złożyli biało-czerwoną wiązankę kwiatów.

Za każdym razem jest nas coraz więcej.

PAMIĄTKI GINĄ, PAMIĘĆ POZOSTAJE”

Dziękujemy

Tekst i Foto: Joanna i Janusz Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress