„Szczuczyńska Puzzlomania”

0

SZCZUCZYŃSKA PUZZLOMANIA

Wspaniałe zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, 12 września 1683 roku, było ostatnim wielkim triumfem polskiego oręża w okresie I Rzeczypospolitej. Jako wotum w podzięce za zwycięstwo, król ofiarował fundusze na budowę kościołów. Jednym z nich jest współ ufundowany ze Stanisławem Antonim Szczuką założycielem i właścicielem naszego miasta kościół szczuczyński pod wezwaniem Imienia Najświętszej Maryi Panny.
W związku z przypadająco 340 rocznicą aktu zwycięstwa Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zorganizowało konkurs układania puzzli, które przedstawiały zdjęcia historyczne budowli szczuczyńskich.
W konkursie uczestniczyła młodzież w wieku 11 – 16 lat, a czas przeznaczony na ułożenie 260 elementów puzzli wyznaczono na 180 minut. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła
ZUZANNA BRZOSTOWSKA. Kolejne miejsca zajęli:
2. Władysław Remizowicz;
3. Kamil Kalinowski.
W konkursie uczestniczyli również: Natalia Kreska, Michalina Kaliszewska, Emilia Milewska, Małgorzata Grygoruk, Oliwia Kalinowska, Szymon Wojciechowski, Snizhana Rasko, Agata Laszczkowska i Teresa Sosnowska.
Zwycięzcy konkursu otrzymali medale okolicznościowe poświęcone rocznicy wiedeńskiej, wydane przez Skarbnicę Narodową ufundowane przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie, a wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy wręczone przez Dyrektora Janusza Siemiona i Andrzeja Szabelskiego, który był koordynatorem konkursu wraz z Anną Chmielewską.
W trakcie uczestniczy skorzystali ze słodkości oraz napojów.
W imieniu BCK dziękujemy Pani Beacie Kuczyńskiej za rozpowszechnienie wśród uczniów naszego konkursu.
Konkurs okazał się ciekawy i zajmujący, lecz był wielkim wyzwaniem dla wytrwałych uczestników.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski/ Anna Chmielewska/Janusz Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress