Szkolenie żołnierzy kompanii saperów

0

W dniu 16 lutego 2019 r. na terenie Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego „AutoMet” w Szymanach odbyło się szkolenie żołnierzy kompanii saperów 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze ćwiczyli pod okiem Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna i ratowników medycznych z Grajewa.

Tematem zajęć było współdziałanie ze służbami ratowniczymi. Zagadnienia jakie pojawiły się na ćwiczeniach to m.in. obsługa sprzętu hydraulicznego będącego na wyposażeniu kompanii saperów, procedury działań ratunkowych przy użyciu w/w sprzętu oraz pierwsza pomoc dla poszkodowanych przy udziale pogotowia ratunkowego. Szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności niezbędnych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych bądź klęsk żywiołowych. Reagowanie w tego typu sytuacjach jest jednym z zadań Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dowódca kompanii saperów 1PBOT ppor. Tomasz Kapusta podkreśla, iż bardzo istotny jest fakt realizacji szkolenia poza obiektami wojskowymi- w tzw. stałym rejonie odpowiedzialności (SRO).

Pomysłodawcą miejsca, w którym przeprowadzone zostało szkolenie był Damian Bagiński – pracownik Starostwa Powiatowego w Grajewie, który jest zarówno członkiem OSP w Szczuczynie, jak i „terytorialsem” w kampanii saperów 1PBOT.

Dzięki Staroście Grajewskiemu – Waldemarowi Remfeldowi uczestnicy szkolenia mieli zapewnione zabezpieczenie medyczne.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress