Terminy przetargów na dalszą budowę S61

0

Dziś (27.04) w gmachu Sejmu obradował Zespół parlamentarny ds. budowy obwodnicy drogi ekspresowej S61. W trakcie obrad miały paść deklaracje dotyczące terminów i finansowania budowy strategicznego dla  regionu szlaku komunikacyjnego.

Poseł Bernadeta Krynica, która przewodniczy pracy zespołu, ze strony Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa podała konkretne terminy ogłoszenia przetargów na odcinek drogi ekspresowej S61 od Szczuczyna do Ostrowi Mazowieckiej. Przetargi mają być ogłoszone na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Ich ogłoszenie będzie równoznaczne z wcześniejszym zabezpieczeniem środków finansowych na inwestycję.

Wszystkim zależy aby w ciągu drogi ekspresowej S61 nie powstało tzw, wąskie gardło między Ostrowią Mazowiecką a Szczuczynem, dotykające też Łomżę i okolice.

Jak poinformował przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad trwają końcowe prace nad dokumentacją sześciu odcinków, łączących Szczuczyn z Ostrowią Mazowiecką. Ostatecznie ta dokumentacja ma być gotowa pod koniec trzeciego kwartału tego roku.

W dzisiejszym spotkaniu w Sejmie, obok parlamentarzystów, przedstawicieli instytucji państwowych i wiceprezydenta Łomży, uczestniczyli również przedstawiciele samorządów z regionu łomżyńskiego, w tym gmin: Łomża, Śniadowo, Nowogród, Piątnica i Jedwabne.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress