U STASIA NA IMIENINACH

0

Niedziela. Piękna, słoneczna pogoda, niesamowita frekwencja, stoły zastawione słodkościami, aktywne strefy animacji i sportu, barwne, kreatywne, niezwykle dopracowane w szczegółach występy taneczne i wokalne, quiz wiedzy o Szczuczynie, przyciągająca wielu zwiedzających niezwykła wystawa „Szczuczyn w starej i nowej fotografii” – tak w skrócie można podsumować happening „U Stasia na imieninach” zorganizowany w Nowym Parku przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie i Szkołę Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie. W tym samym czasie rozpoczął się VII Zlot Motocyklowy w Szczuczynie zorganizowany przez Urząd Miejski w Szczuczynie i Moto Stars
w Szczuczynie.

Happening z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna otworzyli wspólnie Ewa Grunwald – dyrektor SP w Szczuczynie oraz Janusz Siemion – dyrektor BCK w Szczuczynie witając wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków oraz przybyłych uczestników Zlotu Motocyklowego a zaraz potem zapraszając na występ taneczny klasy 0 „A”, która pod czujnym okiem wychowawczyni Teresy Galińskiej zaprezentowała układ taneczny „Hej, pada deszcz”. Z kolei klasy pierwsze przygotowane przez wychowawczynie Beatę Nagel i Paulinę Czaplicką zaprezentowały „Taniec motyli”. Nie zabrakło występów wokalnych m.in. Hanny Koniecko, Magdaleny Rogińskiej i Marceliny Ostrowskiej z piosenką „Cztery pory roku”. Występy przeplatane były pytaniami w ramach quizu o Szczuczynie, w którym pierwsze miejsce przypadło Julii Gede, drugie miejsce Tomaszowi Rydzewskiemu a trzecie miejsce Patrykowi Romaniuk. Dla wszystkich biorących udział w quzie przygotowano pakiety nagród – niespodzianek. Happening i quiz poprowadziły Kornelia Witkowska, Wiktoria Wojciechowska, Agata Koniecko, Julia Wiśniewska, Julia Łaguna i Natalia Kaliszewska prezentując przy tym epokowe, szlacheckie stroje, w które były ubrane.

Niezwykłą popularnością cieszył się kiermasz ciast przygotowany przez uczniów, wychowawców, rodziców i dziadków klas: O „A” p. Teresy Galińskiej, I „A” i I „B” p. Beaty Nagel i p. Pauliny Czaplickiej, II „A” p. Maryli Tarnackiej, IV „A” p. Elżbiety Koniecko, IV „B” p. Małgorzaty Karwowskiej, V „A” p. Beaty Kuczyńskiej, V „B” p. Ireny Markowskiej, VII „A” p. Renaty Sulimowicz, VII „B” p. Elżbiety Bogdan oraz VIII „A”, VIII „B” p. Beaty Baranowskiej i VIII „C” p. Elżbiety Wysockiej. Mnogość ciast przyciągała liczne grono miłośników słodkich przekąsek. Pozyskane środki z kiermaszu przeznaczone będą na pomoc poszkodowanym w wyniku wojnie na Ukrainie.

W centrum i na obrzeżach Nowego Parku rozbrzmiewały wesołe okrzyki i śmiech tych, którzy aktywnie korzystali ze strefy sportu i animacji, które nadzorowali pracownicy BCK w Szczuczynie.

Nie sposób było przejść obojętnie obok wystawy „Szczuczyn w starej i nowej fotografii” przygotowanej przez BCK w Szczuczynie. Prezentowane archiwalne zdjęcia Szczuczyna pochodzące ze zbiorów Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej działającego przy bibliotece zestawione ze współczesnymi – autorstwa Joanny i Janusza Siemion oraz udostępnionymi dzięki uprzejmości m.in. Danieli Zarzeckiej, Janiny Zofii Grochulskiej, Lucyny Łapińskiej, Michała Kaliszewskiego, Adama Piekarowicza, śp. Mariana Mikołaja Jonkajtysa pozwoliły ukazać zwiedzającym jak zmieniał się Szczuczyn na przestrzeni lat.

Nie zabrakło też chętnych na pamiątki ze Szczuczyna (magnesy, publikacje, itp. gadżety), które zgromadzeni mogli nabyć przy stoisku prowadzonym przez Annę Wojsław – prezes Stowarzyszenia Nasz Szczuczyn”.

Imieninowy happening był też świetną okazją do spotkań i rozmów, refleksji i aktywnego wypoczynku. Trwający równolegle VII Zlot Motocyklowy dostarczył niemałych wrażeń miłośnikom i fanom motocykli.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

Niesamowita atmosfera „imienin u Stasia” to Wasza zasługa!

Andrzej Kosmowski

BCK w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress