UM w Szczuczynie gościł przedstawicieli ukraińskiego miasta Kowel

1

Burmistrz Szczuczyna od 2012 roku zabiega o kompleksową modernizację i przebudowę Stadionu Miejskiego w Szczuczynie, szansą na urzeczywistnienie tych planów jest specjalny program współpracy transgranicznej PL-BY-UK (Polska-Białoruś-Ukraina) w bieżącej perspektywie środków UE.
To właśnie w związku z potrzebami miasta i realizowanym programem w ostatnich dniach z roboczą wizytą UM w Szczuczynie gościł przedstawicieli ukraińskiego miasta Kowel. Pięcioosobowa delegacja, w skład której weszli przedstawiciele Urzędu Miasta, Rady Miasta, uczelni wyższej, Klubu Sportowego zwiedziła kilka miejsc: obecny stadion, tereny inwestycyjne, Centrum Kultury, Urząd Miejski, kompleks klasztorny.
Stronę polską reprezentował Burmistrz Artur Kuczyński oraz:
Pracownicy referatu inwestycyjnego: Waldemar Filipkowski, Anna Romaniuk, Bogusław Ramotowski,
Skarbnik: Małgorzata Jarmutowska
Sekretarz: Jolanta Budzińska,
Dyrektorzy: Janusz Marcinkiewicz i Janusz Siemion,
Prezes Mlks Wissa Szczuczyn: Zbigniew Kaliszewski oraz z-ca burmistrza Krzysztof Zalewski i przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Mioduszewski.
Ilość i rozpiętość tematyczna, którą zajmują się na co dzień wymienione osoby świadczy o powadze sprawy, którą spotkali się omówić.
Jest szansa, iż dzięki tej współpracy nasze miasto wzbogaci się o piękny i nowoczesny obiekt sportowy oraz rekreacyjny zbiornik wodny. Jest również szansa, byśmy wspólnymi siłami zdobyli do 90% potrzebnych środków w postaci dofinansowania z budżetu UE- napisał na swoim profilu na facebook Burmistrz Artur Kuczyński.

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x