Uroczyste otwarcie Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej

0

W miniony piątek (21 kwietnia 2023 r.) odbyło się uroczyste otwarcie Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej, w której znajdują się dwie strzelnice: pneumatyczna i wirtualna.

Pierwsza część wydarzenia przeprowadzona została w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie, na początku której Starosta Grajewski Waldemar Remfeld przywitał wszystkich przybyłych gości.

Następnie zebrani obejrzeli film promocyjny dotyczący strzelnicy, zaprezentowany przez Dyrektora ZS Nr 2 w Grajewie Marcina Bobrowskiego, po którym uczniowie klas mundurowych wykonali pokaz musztry paradnej.

Historię budynku byłej stajni należącej do kompleksu koszar wybudowanego w latach 1894-1897 wraz z etapami powstania Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej zreferował gościom Starosta Grajewski.

Uroczystość była okazją do podziękowania tym, którzy dołożyli wszelkich starań do powstania Centrum oraz tym, którzy przyczyniają się do rozwoju Powiatu Grajewskiego. Wyróżnione osoby to: Dariusz Piontkowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Michał Wiśniewski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Marek Komorowski Senator RP, Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski, Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Piotr Lipski właściciel Firmy Handlowo-Usługowa „Mag-Bud” z Grajewa, Małgorzata Cybula Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków oraz Grzegorz Gardocki Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego.

Korzystając z obecności Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, wręczone zostały także medale osobom zasłużonym. Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP za wyróżniające wyniki w pracy zawodowej oraz ofiarną działalność publiczną, oraz działalność charytatywną na rzecz lokalnej społeczności otrzymał Grzegorz Gardocki Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego. Złoty Medal Za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta RP za 30 lat pracy zawodowej, za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych otrzymała Anna Dobrzyńska Inspektor Powiatowy Powiatowego Urzędu Pracy w Grajewie. Srebrny Medal Za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta RP za 20 lat pracy zawodowej, za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych otrzymał Michał Mikucki Pośrednik pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Grajewie.

W dalszej kolejności głos zabrali przybyli goście, którzy gratulowali jedynej takiej w Polsce strzelnicy, dziękowali za wkład w rozwój i edukację lokalnej młodzieży, która w przyszłości będzie służyć państwu polskiemu oraz życzyli realizacji kolejnych tak trafnych inwestycji.

Po części oficjalnej wszyscy przeszli pod budynek Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej, gdzie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Strzelnica została także poświęcona, przez ks. Antoniego Wróblewskiego proboszcza parafii pw. MBNP w Grajewie, aby bezpiecznie służyła jej przyszłym użytkownikom. Na zakończenie wszyscy goście mieli możliwość zwiedzenia wnętrza budynku.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x