Uroczyste Otwarcie mostu w Czachach

0

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o odbiorze końcowym robót budowlanych dotyczących zadania pn. „Przebudowa mostu drogowego przez rzekę Wissę w miejscowości Czachy w ciągu drogi powiatowej nr 1836B”. Dzisiaj (3 grudnia) natomiast, odbyło się uroczyste otwarcie mostu.

Pierwsza część uroczystości miała miejsce na moście, gdzie Starosta Grajewski Waldemar Remfeld wraz z Wójtem Radziłowa Krzysztofem Milewskim powitali przybyłych gości. Po przecięciu wstęgi most został poświęcony przez ks. Stanisława Brulińskiego proboszcza parafii pw. Św. Jadwigi znajdującej się w miejscowości Łoje-Awissa.

Następnie wszyscy zaproszeni udali się do Pałacu Biebrzańskiego, w którym po krótkim zarysie historycznym i finansowym dotyczącym przebudowy mostu w Czachach przedstawionym przez Starostę Grajewskiego nastąpił moment podziękowań. Waldemar Remfeld i Krzysztof Milewski wręczając foto obrazy z dedykacją oraz drobne upominki dziękowali tym, bez których realizacja zadania nie byłaby możliwa, a którzy zawsze wspierają inicjatywy i plany związane z rozwojem naszej małej Ojczyzny – Powiatu Grajewskiego. Wśród tych osób znaleźli się: Dariusz Piontkowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Kazimierz Gwiazdowski – Poseł na Sejm RP, Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego oraz Ewa i Jan Maciochowie przedstawiciele PBK „MOSTAR” Sp. z o.o. – wykonawcy zadania.

Ukończona inwestycja cieszy nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale także osoby, które pracowały nad doprowadzeniem tego czasochłonnego zadania do skutku: Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie wraz z pracownikami oraz Małgorzata Cybula Naczelnik i Monika Organek Inspektor z Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie. Plany przebudowy mostu w Czachach powstały już bowiem w styczniu 2017 r., kiedy to zimowa aura, lód i wylewy rzeki doprowadziły do poważnego uszkodzenia mostu jak i drogi do niego prowadzającej. Rok rocznie Powiat Grajewski ubiegał się o środki finansowe na remont mostu i drogi. W 2019 r. udało się wykonać nową drogę, niestety plan remontu mostu ciągle oddalał się w czasie. Szczęśliwym dla zadania okazał się rok 2021 kiedy to powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,8 mln zł. W maju br. podpisano umowę na wykonanie zadania z konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego „MOSTAR” Sp. z o.o. (lider projektu) oraz Ekodrom Sp. z o.o. (partner projektu). Dziś natomiast, po 5 latach prób i starań, możemy cieszyć się już nowym, a przede wszystkim bezpiecznym mostem.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress