Uroczyste otwarcie Pracowni rezonansu magnetycznego

0

Po wielu miesiącach prac nad inwestycją i oczekiwaniach na przyjazd sprzętu w grajewskim Szpitalu doczekano się pracowni rezonansu magnetycznego. Dnia 6 października odbyło się uroczyste otwarcie i pokazanie zainstalowanego urządzenia.
Uroczystość od przywitania gości rozpoczęli Dyrektor Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie Marta Romanowska i Starosta Grajewski Waldemar Remfeld.

W trakcie uroczystości podziękowano szczególnie Kazimierzowi Gwiazdowskiemu Posłowi na Sejm RP za pomoc, okazaną przy pozyskiwaniu funduszy na realizację inwestycji. Podziękowania złożono również Wandzie Elżbiecie Mieczkowskiej Radnej Sejmiku Województwa Podlaskiego, za wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Wśród osób, którym dziękowano, był także Maciej Bogdan Olesiński Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, na którego wsparcie Szpital zawsze może liczyć.

Starosta podziękował także Dyrektor i pracownikom Szpitala za zaangażowanie i ogromny nakład pracy skutkujący sukcesami, wśród których wymienił znaczące obniżenie zadłużenia placówki, dodatni dochód finansowy za okres Styczeń-sierpień 2023 r. w kwocie ponad 7 mln zł, jak również pozyskanie prawie 12 mln zł na SOR.

Zanim rozpoczęło się zwiedzanie pracowni, na znak oficjalnego otwarcia, symbolicznie przecięto wstęgę oraz ją poświęcono.

Przebudowę i przygotowanie pracowni wraz z zakupem sprzętu zrealizowano w ramach zadania pn. „Podniesienie jakości usług medycznych w zakresie chorób zakaźnych w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie”. Uzyskane dofinasowanie pochodziło ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej REACT-EU. Kwota dofinasowania to 7 166 890,80 zł. Dzięki rezonansowi mieszkańcy Powiatu będą mieli możliwość wykonania w komfortowych warunkach bezpiecznych i nieinwazyjnych badań obrazowych przy użyciu nowoczesnego aparatu o mocy 1,5 tesli.

Pozyskane środki posłużyły także do doposażenia oddziałów obserwacyjno-zakaźnego, anestezjologii i intensywnej terapii.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x