Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w I LO im. M. Kopernika w Grajewie

0

1 września, pierwszy dzień szkoły – odświętne stroje, śpiewanie hymnu na apelu, rozmowy z rówieśnikami po powrocie z wakacji. Początek nowego roku szkolnego to czas emocji, obaw, ale także pozytywnej ekscytacji, szczególnie dla pierwszoklasistów, przed tym, co nowe, co nieznane. To część życia, przed którą wszyscy muszą stawić czoło.

Przedstawiciele Powiatu Grajewskiego w osobach Waldemara Remfelda Starosty Grajewskiego i Tomasza Cebelińskiego Wicestarosty Grajewskiego, w ty, wyjątkowym dniu, uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023 w I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie.

Uroczystość rozpoczął Jarosław Kozikowski Dyrektor szkoły, witając serdecznie wszystkich przybyłych gości, kadrę pedagogiczną i uczniów. W trakcie wystąpienia życzył uczniom powodzenia, wytrwałości w dążeniu do celu, ciekawości w poznawaniu wiedzy oraz chęci do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Nawiązał również do sytuacji na Ukrainie podkreślając jakie szczęście mają polskie dzieci, posiadając możliwość uczestniczenia w szkolnych zajęciach, spotkaniach z przyjaciółmi i prowadzenia „normalnego” życia nastolatka.

W trakcie uroczystości głos zabrał także Starosta Grajewski Waldemar Remfeld. Zwracając się do kadry pedagogicznej, poza życzeniami satysfakcji z pracy i samych sukcesów zawodowych i osobistych, wstawił się za uczniami, z prośbą o przychylność i opiekę, w szczególności nad pierwszymi klasami. Uczniom życzył samych radosnych chwil, otwartości na wiedzę i drugiego człowieka, pozytywnego podejścia do życia i wyników w nauce, z których będą zadowoleni. Rodzicom natomiast życzył samych radości i dumy ze swoich pociech oraz miłych chwil spędzonych na uczestniczeniu we wspólnie organizowanych wydarzeniach szkolnych.

Uroczystość, umiliły uczennice liceum, które przepięknie wykonały znane wszystkim utwory.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress