Via Baltica; są pieniądze na odcinek Szczuczyn- granica z Litwą

0

W najbliższych trzech – czterech miesiącach na pewno nie będą ogłaszane przetargi na poszczególne odcinki Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej przez obwodnicę Łomży po Szczuczyn. W tym roku też raczej nie – mówił Jerzy Szmit (PIS) wiceminister infrastruktury  i budownictwa odpowiedzialny za transport drogowy i budowę dróg. – Realnie, to raczej przyszły rok mogły być tym, który będzie otwierał te następne kroki w tym procesie – dodawał pytany kiedy ruszy budowa Via Baltica, dodając, że podstawowym mankamentem jest brak środków.Na pewno taka wola jest – zapewniał Szmit na spotkaniu z przedsiębiorcami w Łomży. Obecnie trwa opracowywanie szacunków na ile rząd stać i w jakich terminach będzie można poszczególne odcinki uruchamiać.

Udało się natomiast pozyskać dofinansowanie z Komisji Europejskiej z programu Łącząc Europę na budowę odcinka Szczuczyn – granica z Litwą. Wiceminister Szmit mówił, że wykluczenie komunikacyjne Polski północno-wschodniej jest od wielu wielu lat.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress