„W podróży z edukacją dla cukrzycy”

0

Czy wiecie, że skala chorujących na cukrzycę w naszym kraju jest ogromna-niemal 3 mln osób z rozpoznaną chorobą oraz prawie 2 miliony osób niezdiagnozowanych? W przypadku cukrzycy niezwykle ważną rolę odgrywa wczesne rozpoznanie, znajomość niepokojących objawów oraz właściwa kontrola choroby. Czy istnieją reguły, których przestrzeganie może ułatwić codzienne zmagania z tym schorzeniem? Tego i innych bardzo istotnych kwestii związanych z cukrzycą dowiedzieliśmy się podczas wczorajszego spotkania „W podróży z edukacją dla cukrzycy”, które poprowadziła Pani Teresa Rutkowska z Centrum Edukacji i Opieki Medycznej w Grajewie. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025.

Uczestnicy mieli możliwość nabycia niezwykle ważnej wiedzy dotyczącej cukrzycy, poznali jej rodzaje, objawy, następstwa, dowiedzieli się gdzie się udać po pomoc, jaką dietę stosować, jak i kiedy mierzyć cukier. Podczas spotkania została przekazana solidna dawka wiedzy, a nasi goście mogli częstować się wyśmienitymi zdrowymi przekąskami, zmierzyć sobie cukier i otrzymać urządzenie do mierzenia cukru. Serdecznie dziękujemy Pani Teresie Rutkowskiej za tą niezwykle cenną lekcję.

A. Akus-Szklarzewska
Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress