Warsztaty robienia Palm Wielkanocnych

0

Palma wielkanocna to jeden z najważniejszych symboli Świąt Wielkanocnych. Jest potrzebna na Niedzielę Palmową, wypadającą na tydzień przed Wielkanocą. W ten dzień, który upamiętnia przekroczenie bram Jerozolimy przez Chrystusa, palmy zabiera się do kościoła aby zostały poświęcone.

Można oczywiście kupić gotową palmę ale wiele osób woli wykonać ją samodzielnie. Ale jak zrobić palmę wielkanocną, wykorzystując ogólnie dostępne materiały?

W sobotę, 25 marca 2023 r. w zabytkowym Dworze w Niećkowie spotkali się mieszkańcy powiatu grajewskiego, by porozmawiać o zwyczajach związanych z nadchodzącymi Świętami i nauczyć się wykonywać tradycyjne palmy wielkanocne.

Było to kolejne wydarzenie związane z rewitalizacją Dworu w Niećkowie, możliwą dzięki środkom pozyskanym w ramach grantu otrzymanego w Konkursie „Nasz Zabytek” z Fundacji Most the Most.

Warsztaty poprowadziły niezawodne Panie z prężnie działającego Koła Gospodyń Wiejskich „Rzędzianki” w Wąsoszu: Jolanta Koniecko, Ewa Nowak i Elwira Rogińska. Fachowo wytłumaczyły zasady kompozycji palm oraz robienia kwiatów i innych ozdób z bibuły, czy krepiny. Każdy z przybyłych otrzymał komplet materiałów niezbędnych do wykonania własnej palmy. Uczestnicy pracowali z wielkim zaangażowaniem, przede wszystkim dobrze się bawiąc, chociaż tu i ówdzie pojawiła się czasem nutka zdrowej rywalizacji. W rezultacie powstały piękne i kolorowe palmy, które oczywiście można było zabrać po warsztatach do domu.

Dziękujemy Paniom z KGW „Rzędzianki” za inspirujące zajęcia, będące jednocześnie doskonałym sposobem na twórcze spędzanie czasu i przekazywanie wartości kulturowych, a wszystkim uczestnikom za przybycie i przesympatyczną atmosferę.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress