„Wdzięczni Za Pełnioną Służbę Na Rzecz Powiatu Grajewskiego”

0

Wręczenie medali okolicznościowych „Wdzięczni Za Pełnioną Służbę Na Rzecz Powiatu Grajewskiego” Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu grajewskiego.

W dniu 11 października 2019 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie Starosta Powiatu Grajewskiego – Waldemar Remfeld, Przewodniczący Rady Powiatu – Grzegorz Gardocki, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Tomasz Krukowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie – st. bryg. Andrzej Jabłoński wręczyli medale okolicznościowe „Wdzięczni Za Pełnioną Służbę Na Rzecz Powiatu Grajewskiego” Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu grajewskiego. Uroczystość ta wpisuje się w Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Medale oraz słowa uznania za pełnioną służbę w Ochotniej Straży Pożarnej na rzecz powiatu grajewskiego otrzymali:

Druh Paweł Chyliński

Druh Adam Cichocki

Druh Robert Cimochowski

Druh Zygmunt Dąbrowski

Druh Wiesław Gajdziński

Druh Tomasz Gardocki

Druh Zygmunt Kosiński

Druh Bogusław Kuczyński

Druh Michał Łopatowski

Ks. Bogdan Malinowski

Druh Zbigniew Matysiewicz

Druh Stanisław Nieszała

Druh Jarosław Polakowski

Druh Dariusz Raciborski

Druh Heronim Waszkiewicz

Druh Stanisław Wiśniewski

Druh Stanisław Wysocki

Dzień wcześniej medal otrzymał najstarszy Druh powiatu grajewskiego – p. Jan Sarnacki, do którego osobiście udał się Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej – st. kpt. Arkadiusz Lichota oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Tomasz Krukowski.

Miłym akcentem dzisiejszej uroczystości było wręczenie klarnetu Grajewskiej Orkiestrze Dętej OSP na ręce Kapelmistrza Druha Ryszarda Jasionowskiego. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej Orkiestry, która na stałe wpisała się w ważne uroczystości, wydarzenia i święta w powiecie grajewskim.

Uczestnicy spotkania uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego Mirosława Waszkiewicza – wieloletniego członka Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz członka Komisji Rewizyjnej Zarządu Wojewódzkiego tej organizacji.

Ochotnicze straże pożarne to jedne z najstarszych polskich organizacji. Ich członkowie zasłużyli na miejsce w historii nie tylko ofiarną pomocą w gaszeniu pożarów ale także swoją działalnością społeczną, polityczną i kulturalną.

„Bogu na chwałę – ludziom na pożytek”. To hasło na sztandarach pierwszych OSP wyznaczyło ich społeczną rolę. Przez pokolenia strażacy są mu wierni. Ratują życie i mienie, stojąc ponad coraz trudniejszymi zadaniami towarzyszącymi rozwojowi techniki i cywilizacji, pośpiechowi codziennego życia.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress