Wesele w Bibliotece w Szczuczynie

5

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz czwarty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”. Akcja ta objęta jest patronatem Pary Prezydenckiej i ma na celu przybliżenie wartości i piękna literatury polskiej całemu narodowi. Tegoroczna edycja odbyła się 2 września i poświęcona była najsłynniejszemu utworowi Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”. W tym dniu zaproszeni goście oraz uczestnicy akcji zebrali się w siedzibie Biblioteki – Centrum Kultury , aby wysłuchać odczytanych fragmentów dramatu. „Narodowe Czytanie” odbyło się w sali konferencyjnej, która na tę okazję została specjalnie zaaranżowana na salę weselną odzwierciedlającą izbę/ scenę opisaną przez dramatopisarza. Nasze tegoroczne „czytanie” było okazją do obejrzenia obrzędu weselnego „oczepin” oraz wysłuchania przyśpiewek weselnych przygotowanych przez zespół „Szczuczyniacy”. Sceny dramatu Wyspiańskiego zostały odczytane przez zaproszonych gości, którymi byli: Maja Zamojska, Piotr Sadowski, Michał Kaliszewski, Krystyna Rosłoniewska, Robert Łepkowski, Edyta Skrodzka, Mateusz Wojsław, Maciej Mroczkowski, Karolina Łepkowska, Natalia Kozikowska, Michalina Brzostowska, Julita Żebrowska, Hubert Niebrzydowski, Jakub Żebrowski oraz pracownicy biblioteki: Anna Wojsław i Andrzej Kosmowski. W przerwach między czytaniem czekała na uczestników miła niespodzianka – mogli oni wziąć udział w guizie, który został specjalnie przygotowany na tę okazję i dotyczył tradycji i obyczajów weselnych, a nagrodami były egzemplarze „Wesela” opieczętowane stemplem okolicznościowym przysłanym nam przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nagrody ufundowane przez Centrum Kultury wygrali: Michał Kaliszewski, Małgorzata Brzostowska, Maja Zamojska, Piotr Dembiński, Maciej Mroczkowski, Darosława Wojciechowska, Zofia Gede, Jadwiga Sielawa, Jakub Żebrowski oraz Maria Józwik.
Dziękujemy wszystkim serdecznie za udział w „Narodowym czytaniu 2017”.

BCK Szczuczyn

Udostępnij:

5 komentarzy

  1. Ludzie, jak można wam pomagać jak na każdym kroku tępicie każdego. Brak pracy mieszkańców odbija się czkawką. Bez pracy, bez zajęć tylko plotki z kosmosu, pomówienia i oszczerstwa.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress