Wieści z SP w Szczuczynie

0

Warsztaty kulturalne

   13 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbyły się warsztaty kulturalne podejmujące cztery ciekawe tematy: „ Klasowe spotkanie z obrazami wybitnych artystów”, „Teatr to dziwny, teatr szalony”, Zabawy z powietrzem”, „Miniogródek w słoiku”. Warsztaty prowadzili uczniowie klasy VIIa oraz trzy uczennice z klasy Vb. Wsparcia merytorycznego i praktycznego udzielili im nauczyciele: Irena Markowska, Teresa Pieńczykowska, Stanisław Pieńczykowski, Elżbieta Bogdan.

   Na warsztaty o tematyce muzealno – teatralnej zaproszono uczniów klas piątych. Pod kierunkiem starszych koleżanek i kolegów interpretowali oni wybrane obrazy oraz uczyli się trudnej sztuki aktorstwa.

   W zabawach z powietrzem uczestniczyli uczniowie klas czwartych. Zaprezentowano im wiele ciekawych doświadczeń. Sami również mogli odkrywać inspirujące właściwości powietrza. Następnie grupy uczniów wykonywały wspólnie miniogródki, które znalazły swoje miejsce w pracowni biologicznej, gdzie pozostaną pod czujnym okiem wykonawców.

   Prowadzący warsztaty uczniowie czerpali swoje pomysły z doświadczeń i przeżyć, których dostarczyła im wycieczka do Warszawy zorganizowana przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy w ramach projektu „Otwarci na kulturę” pod patronatem Fundacji PZU.

   Dla wszystkich uczestników warsztatów był to dzień niezapomnianych wrażeń, otwarcia się na poznawanie tego co nowe, nieznane, pozornie nieciekawe. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział.

Żywa lekcja historii – „Polski sarmatyzm” (SP Szczuczyn)

14 lutego 2018 roku w murach naszej szkoły ponownie gościliśmy grupę rekonstrukcyjną Bractwa Rycerskiego z Jacentym Ordowskim na czele. Nasi znamienici goście zaprezentowali pokaz historyczny pod hasłem „Polski sarmatyzm”. Na widowni zasiedli uczniowie klas IV – VII.

Pan Jacenty Ordowski w barwny i ciekawy sposób przybliżył uczniom naszej szkoły okres narodzin stanu szlacheckiego w Polsce. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z  elementami stroju szlachcica, poznać obyczaje, kulturę i rolę jaką odgrywała szlachta w dawnej Polsce. Nie tylko słuchali, ale też czynnie brali udział w spotkaniu. Mogli  przekonać się, ile ważyła zbroja husarza i broń ówczesnej piechoty. W trakcie pokazu przymierzali stroje polskiej szlachty, żołnierza piechoty wybranieckiej, czy też rycerza husarii.

Pełna humoru  i niecodzienna lekcja historii spotkała się z żywą reakcją i dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

SP w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x