Wieści z SP w Szczuczynie

0

W marcu, w naszej szkole, odbyło się wiele ciekawych wydarzeń. Były to m.in. koncerty, występy uczniów, konkursy. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi z nich oraz zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

KONCERTY– CHÓR NIEIDEALNI

W marcu odbyły się 2 koncerty chóru szkolnego NIEIDEALINI prowadzonego przez p. P.Wiśniewską. Pierwszy z nich odbył się w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły przygotowali utwory muzyczne o tematyce historycznej. Kolejny koncert, z okazji Dnia Kobiet, odbył się w budynku szkoły. Tym razem oprócz chóru wystąpiła Orkiestra Dęta. Wspaniały występ zgromadził liczną widownię. Panie mogły wysłuchać utworów takich jak: „Być kobietą” oraz „Za zdrowie Pań”. Oprócz tego nasi uczniowie zaprezentowali wiersze o kobietach. Każda z Pań mogła poczuć się wyjątkowo. Dodatkowym atutem była możliwość wypicia wspólnej kawy oraz skosztowania ciasta i chwila na wspólną rozmowę.

#LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie z kl. VI a i VIII b wzięli udział w nietypowej lekcji matematyki. Udali się do pracowni komputerowej, gdzie rozwiązywali zadania dotyczące własności graniastosłupów i ostrosłupów korzystając z wizualizacji omawianych brył w programie Tinkercad. Projekty 3d, które powstały, pomogły lepiej zrozumieć uczniom zagadnienia matematyczne, dzięki ich przestrzennemu obrazowi.

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet, Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz. Wolontariusze już od godzin porannych wypiekali smakowite gofry, oraz przygotowywali świeżo wyciskany sok. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę i tym samym przybliżyli nas do stworzenia świetlicy marzeń. Miejsca, w którym będziemy mogli spędzać miło czas między lekcjami.

XXIX Zlot Druha Szarego

W dniach 10-12.03.2023 w Piątnicy, odbył się XXIX Zlot Druha Szarego, w którym wzięło udział 10 członków 9 WDH Złote Lwy działającej przy Szkole Podstawowej w Szczuczynie.

Przedstawienie teatralne „CYRK”

10 marca uczniowie klas drugich zamienili się w artystów cyrkowych i wystąpili przed zaproszonymi Babciami, Dziadkami i Rodzicami w przedstawieniu ,,Cyrk”.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to kolejny wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego. Każdy z nas z niecierpliwością oczekuje nadejścia wiosny. Ten dzień uczniowie spędzili w ciekawy i niecodzienny sposób. Rano odbył się turniej koszykówki, w którym po przeciwnych stronach stanęli nauczyciele i uczniowie. Po emocjonujących rozgrywkach w świetlicy szkolnej można było obejrzeć film „Harry Potter”. Chętni uczniowie mogli zrobić zdjęcia w wiosennej foto budce. Klasa 4 a przygotowała taniec, który został uwieczniony na Tik Toku. Pamiętając o Światowym Dniu Zespołu Downa, uczniowie założyli dwie różne skarpetki, wykonali również plakat, aby pokazać akceptację i zrozumienie dla osób z dodatkowym chromosomem. Całość przygotowały i czuwały podczas wydarzenia Panie Marta Kłos i Edyta Skrodzka.

Konkurs na wykonanie Kukły Marzanny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiosennym organizowanym przez BCK w Szczuczynie. W kat. szkół podstawowych zwyciężyli: I miejsce – Krystian Sokołowski kl. 4b, II miejsce – Amelia Wiszowata, III miejsce – Kamil Sikorski kl. 7a. Wyróżnienie otrzymali: Stefan Trzonkowski kl. Oa i Wojciech Karwowski kl. 4b. Została również przyznana nagroda najmłodszej uczestniczce konkursu – Agnieszce Bogdan oraz nagroda specjalna od Stowarzyszenia Nasz Szczuczyn Jakubowi Sokołowskiemu z kl. Ib. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun szkolny: Katarzyna Kleszczewska

Warsztaty w Spiżarni pod Klasztorem

Tym razem na zajęcia kulinarne udała się klasa II a z wychowawczynią p. B.Nagel. Uczniowie wzięli udział w warsztatach o tematyce wielkanocnej, które poprowadziła nauczycielka Zespołu Szkół w Niećkowie ze swoimi uczniami. Nasi młodzi kucharze wykazali się niezwykłymi umiejętnościami manualnymi oraz kreatywnością tworząc kurczaczki, zajączki i dinozaury. Było smacznie i wesoło.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

23 marca 2023r. w siedzibie BCK w Szczuczynie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczeń Krystian Sokołowski z kl. 4b w kategorii klas I-IV zajął zaszczytne I miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu powiatowego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun: Katarzyna Kleszczewska

Warsztaty profilaktyczne

27 marca p. Grażyna Rodzeń (KPP w Grajewie) oraz p. Karolina Łapińska i p. Anna Wójcicka (Sanepid w Grajewie) przeprowadziły warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl. VII – VIII pt.: „Społeczno -prawne skutki uzależnień „.

Wycieczka do Tykocina

22 marca nasza młodzież odwiedziła królewskie miasto Tykocin. Uczniowie zwiedzili nowopowstałe Muzeum Parafialne, po którym oprowadziła nas Pani Przewodnik. Opowiadała o przedmiotach, które były i są używane w kościele parafialnym i nie tylko. Młodzi mogli zobaczyć dawne ornaty, zabytkowe organy czy monstrancje. Ciekawostką i niezwykłą rzeczą był kielich, który św. Jan Paweł II używał do odprawienia Mszy Świętej podczas pobytu w Łomży. Następnie udaliśmy się do Kina Hetman gdzie wyświetlony został film „Opiekun”. Dzięki niezwykłemu klimatowi i przemiłej atmosferze panującej w tym miejscu spędziliśmy dobre chwile, ale przede wszystkim przybliżono nam historię św. Józefa. Ostatnim punktem naszej wyprawy była synagoga, po której oprowadził nas Przewodnik. Swoją niesamowitą charyzmą zaciekawił naszych uczniów historią związaną z tym miejscem i nie tylko. Po całym dniu pod opieką naszych Pań: Edyty Skrodzkiej, Katarzyny Kleszczewskiej i Pauliny Wiśniewskiej bezpiecznie wróciliśmy do naszych domów.

Kiermasz Wielkanocny

30 marca Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz wielkanocny. Uczniowie mogli zakupić gofry, babeczki, zabawki i kartki świąteczne. Zebrane środki przeznaczyliśmy na renowację pierwszego sztandaru szczuczyńskie „Straży Ogniowej” z 1907 roku, a także wsparliśmy akcję PSI GROSZ organizowaną przez fundację MagdaLena. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę. Opiekunowie: Katarzyna Kleszczewska i Elżbieta Wysocka

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress