Wojewoda podlaski podjął decyzje… Szpital Ogólny w Grajewie zostanie w całości przekształcony w placówkę, zajmującą się pacjentami z COVID-19.

0

Wojewoda podlaski podjął w poniedziałek (2.11) decyzje o zwiększeniu liczby łóżek, w tym łóżek respiratorowych, przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. 6 respiratorów przybędzie w Szpitalu MSWiA w Białymstoku, który jest placówką III stopnia – zajmującą się tylko i wyłącznie osobami chorymi na koronawirusa.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zwiększy liczbę łóżek o kolejnych 65 oraz 4 respiratorowe – do dyspozycji pacjentów z COVID-19 będzie 16 respiratorów i 167 łóżek.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży wyodrębni kolejnych 100 łóżek oraz 4 respiratorowe, a Szpital Ogólny w Grajewie zostanie w całości przekształcony w placówkę, zajmującą się pacjentami z COVID-19. Zapewni 180 łóżek, 6 respiratorowych oraz 25 łóżek w zakresie leczenia psychiatrycznego.

– Staramy się tę sytuację zrównoważyć tak, aby zabezpieczyć potrzeby pacjentów, którzy nie są zakażeni koronawirusem, a wymagają hospitalizacji oraz wsparcia tlenowego, ale bierzemy pod uwagę coraz większą liczbę osób zakażonych – podsumował wojewoda podlaski.

Po zrealizowaniu poniedziałkowych decyzji wojewody łączna liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 w województwie podlaskim będzie wynosiła 1330, w tym 70 z nich to łóżka respiratorowe.

Źródło: https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress