Wojewodzin na praktykach w Wilnie

0

Zagraniczne staże zawodowe uczniów ZS w Wojewodzinie.

Zakończyły się miesięczne praktyki zawodowe uczniów Technikum. W ramach realizowanego ze środków PO WER  projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego  uczniowie klas trzecich Technikum, w zawodach technik hotelarstwa i żywienia i usług gastronomicznych odbywali swoje praktyki zawodowe w renomowanych obiektach gastronomiczno-hotelowych w Wilnie. Uczestnicy zgodnie twierdzą, że nabyli cenne doświadczenie zawodowe, poznali walory turystyczne Litwy, cieszą się, że dzięki projektowi mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, radzenia sobie w nowych sytuacjach, w innej rzeczywistości kulturowej. Było to bardzo cenne doświadczenie. Projekt realizowany jest w cyklu dwuletnim. Za rok do Wilna wyjedzie następna grupa uczniów. Takie działania są cenną formą nauki; uczniowie dzięki stażom mają jeszcze lepszą motywację do nauki, w przypadku staży za granicą – wzrasta motywacja do nauki języka obcego. Dzięki projektowi odbywali staże w renomowanych obiektach stolicy europejskiej, które potwierdzone zostały certyfikatami wydanymi przez te ośrodki.

Na ocenę i akceptację czekają kolejne, złożone przez szkołę  wnioski o dofinansowanie staży dla uczniów kolejnych klas,  gdyż jest to niezastąpiona cenna forma nauki zawodu.

Zdzisława Choynowska
dyrektor szkoły

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress