Wypadek drogowy w Popowie

0

14 maja 2019 roku o godzinie 07.57 stanowisko kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Popowo gm. Grajewo. Z uzyskanych informacji wynikało, że wewnątrz pojazdów znajdują się uwięzieni kierowcy, a 1 osoba ranna przebywa na zewnątrz.

Do zdarzenia zadysponowano łącznie 5 zastępów ratowniczych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Boczkach-Świdrowo i Grajewie. W chwili, gdy pierwsze jednostki ochrony przeciwpożarowej dojechały na miejsce, droga krajowa nr 61 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana przez samochody biorące udział w zdarzeniu. W trakcie rozpoznania ustalono, że samochodami podróżowało w sumie 9 osób, w tym młodzież szkolna.

Pierwsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca wypadku i jak najszybszym wykonaniu dostępu do uwięzionych kierowców przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanych, po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuowano z pojazdów i przekazano zespołom ratownictwa medycznego. Dalsze działania ratownicze polegały na udzieleniu pomocy wszystkim pozostałym uczestnikom zdarzenia, którzy odnieśli lżejsze obrażenia.
Po zakończeniu działań przez policję usunięto z drogi zneutralizowane płyny eksploatacyjne i pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu kołowym.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz lichota, KP PSP w Grajewie

Zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz lichota, KP PSP w Grajewie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress