Wystawa R. Borawskiego z Wąsosza

0

Grajewskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę rysunku i malarstwa Romualda Borawskiego. Dzieła będą dostępne do obejrzenia w dniach od 25.04.2016r. do 25.05.2016r. w godzinach 8:00 – 15:00. Wszystkich entuzjastów sztuki zapraszamy do siedziby Grajewskie Izby Historycznej przy ul. Ełckiej 30 w Grajewie.

Romuald Borawski – nauczyciel historii,48 – letni mieszkaniec Wąsosza (ur.17.09.1965r.) z wykształcenia – historyk, z zamiłowania – malarz.
Zamiłowanie do malarstwa zaszczepiła mu twórczyni ludowa, Jadwiga Solińska, za pośrednictwem której nawiązał kontakt z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży, który organizował plenery malarskie.
Swoje doświadczenia malarskie nabywał uczestnicząc wielokrotnie w plenerach malarskich w Osowcu i Nowogrodzie.
Współpracował z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku, wyjeżdżał w plenery do Drohiczyna. Swoje prace wystawiał na organizowanych przez te ośrodki wystawach poplenerowych oraz wystawach indywidualnych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu.
Obrazy Pana Romualda Borawskiego zdobią kościół farny pw. Przemienienia Pańskiego w Wąsoszu, pokarmelicki kościół pw. Narodzenia NMP w Wąsoszu, kościół Św. Floriana w Ławsku oraz znajdują się w zbiorach osób prywatnych.
Swoją pasją i doświadczeniem Pan Romek dzieli się z młodzieżą, przeprowadzając niejednokrotnie warsztaty malarskie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wąsoszu. Był również opiekunem koła plastycznego w Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Wąsoszu, którego młodzież wielokrotnie brała udział w konkursach plastycznych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, otrzymując wyróżnienia i nagrody.
Pan Romuald Borawski maluje obrazy o różnej tematyce – portrety, pejzaże, religijne – utrzymanej w konwencji impresjonistycznej i realistycznej.
Technika wykonywania obrazów – olejna, rysunek.
W 2005r. została wydana książka autorstwa p. Romualda Borawskiego – monografia Wąsosza – „Wąsosz- zarys dziejów na tle historii regionu”.

plakat wystawa R.Borawskiego

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress