XVIII Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „GODY 2020” w Szczuczynie

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Starostwo Powiatowe w Grajewie i Urząd Miejski w Szczuczynie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w XVIII Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „GODY 2020” w Szczuczynie, które odbędą się 10 stycznia 2020 roku o godzinie 9:00 w Hali Sportowej w Szczuczynie (ul. Grunwaldzka 2).

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs będzie rozpatrywany w dwóch kategoriach:

zespoły wierne tradycji (Herody, szopka, z gwiazdą itp.);

zespoły czerpiące z tradycji ludowej (jasełka, widowiska, montaże).

2. Czas spektaklu nie może przekroczyć 20 minut.

3. Komisja będzie zwracać uwagę na powiązania widowiska z tradycją terenu, który dany zespół reprezentuje, na stroje, rekwizyty kolędnicze, dekoracje, dobór tekstów oraz ogólne wrażenie.

Nagrody:

Występy najciekawszych zespołów zostaną uhonorowane pucharami. Dwa najlepsze zespoły z terenu powiatu grajewskiego będą reprezentować powiat w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Obrzędowych w Łomży. Wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Termin zgłaszania:

Do dnia 7 stycznia 2020 roku w Bibliotece-Centrum Kultury, ul. Łomżyńska 11, 19-230 Szczuczyn wraz z kartą uczestnictwa (do pobrania poniżej) oraz 1 egzemplarzem scenariusza. Informacje telefoniczne: (86) 262-10-36 lub 606651243

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

XVIII Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress