XXIII Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021

0

Wczoraj (27.01.2021) odbyła się gala ogłoszenia wyników XXIII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021, która ze względu na pandemię miała formę online.

Finał rankingu to nie tylko ważne wydarzenie dla zwycięskich szkół, ale także dla uczniów, którzy planują swoją dalszą edukację. Kapituła Rankingu na podstawie danych z okręgowych komisji egzaminacyjnych, Systemu Informacji Oświatowej (SIO) MEiN i komitetów głównych olimpiad opracowała listę 500 najlepszych liceów oraz 300 najlepszych techników w kraju.

Szkoły, które znalazły się w zestawieniu, spełniły kryterium wejścia, tzn.: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej..

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników.

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie zajęło 8 miejsce w Wojewódzkim Rankingu Liceów 2021, zdobywając przy tym Srebrną Tarczę Perspektyw. W Rankingu Głównym zdobyło 326 miejsce.

Dla przypomnienia, w 2020 r. nasze liceum uplasowało się na 9 miejscy, a w 2019 r. na miejscu 15.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress