Zakończenie działań gaśniczych na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego

0

Po godzinie 15, w niedzielę 26 kwietnia 2020 roku po blisko tygodniu zostały zakończone działania gaśnicze na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Około godziny 17 poszczególne siły ratownicze rozpoczęły powrót do swoich baz, a teren działania został przekazany dla jego zarządcy. Służby Biebrzańskiego Parku Narodowego będą dozorowały pogorzelisko przez kolejne dni.

Najdłużej strażacy dogaszali i patrolowali obszar Lasku Wroceńskiego lecz w godzinach popołudniowych również tam wszelkie działania gaśnicze zostały zakończone.

W akcji wzięli udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z województwa podlaskiego i warminsko-mazurskiego wspomagani przez odwody operacyjne w postaci kompanii ze szkoły aspirantów w Poznaniu i Krakowie oraz druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych i Wojska Obrony Terytorialnej.

Działania prowadzone były w miejscowościach: Wroceń, Wólka Piaseczna, Grzędy (powiat moniecki), Kapice i Kuligi (powiat grajewski). Powierzchnia pożaru to około 6000 ha.

Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom akcji zarówno z jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnej, Wojsk Obrony Terytorialnej, a także lokalnym mieszkańcom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przez cały czas wspierali strażaków w walce z żywiołem.

źródło:
straz.białystok.pl
monki.straz.bialystok.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress