Zakończenie wakacji 2018

0

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zakończyło 24.08.2018 projekt „Czas na relaks”. Jednocześnie Biblioteka – Centrum Kultury  w Szczuczynie zakończyła zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży „Wakacje w BCK”.

Zorganizowaliśmy w starym parku w Szczuczynie festyn. Dzieci mogły bawić się w strefie zabawy prowadzonej przez Izabelę Gwiazdowską prowadzącą Studio Działań Kreatywnych „Gwiazda”. Pani Izabela prowadziła różne gry i zabawy, przygotowała „stanowisko budowlane”, na którym dzieci mogły wykazać się kreatywnością budując z różnorodnych elementów ciekawe konstrukcje. Silny wiatr uniemożliwił w pełni wykonanie pełnego pokazu baniek, ale bańki i tak stanowiły atrakcje dla dzieci.

Pan Grzegorz Fabrycki, instruktor karate kyokushin przeprowadził zajęcia dla dzieci z występem technik sztuk walki.

Odbył się też turniej szachowy (na megaszachownicy). Zwycięzcą turnieju został Sebastian Rydzewski, II miejsce zajął Tomasz Rydzewski, a III miejsce Julita Żebrowska.

W rozgrywkach mini ligi piłki nożnej udział wzięło 5 drużyn. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna „Wyrewolwerowani rewolwerowcy”. Tuż za nią uplasowała się drużyna „FC Bloki”, a III miejsce zajęła drużyna „FC Niepokonani”. Wyróżnienie zdobyła też najmłodsza drużyna piłkarska z Niećkowa „FC Niećkowo”, która nie dotrwała do końca imprezy i nie odebrała nagród.

Strażacy zapewnili opiekę medyczną i zorganizowali dzieciom „kurtynę wodną”.

W organizacji festynu pomagali studenci, którzy przez całe wakacje prowadzili zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w świetlicach wiejskich w ramach oferty BCK.

Konkurencje sportowe zakończyły się rozdaniem nagród (medale, dyplomy, pamiątki), a festyn wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Renata Markiewicz

Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x