Zakończenie wakacji 2019

0

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zakończyło 23.08.2019 projekt „Rodzinna Olimpiada Retro”. Jednocześnie Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zakończyła zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży „Kulturalne Wakacje”.

Zorganizowaliśmy w starym parku w Szczuczynie festyn. Dzieci mogły bawić się w strefie zabawy prowadzonej przez wolontariuszy. Nasze wolontariuszki prowadziły różne gry i zabawy zręcznościowe oraz uruchomiły dzieciom „kurtynę wodną”. Dużą popularnością cieszyły się tzw. dmuchańce. Było wielu amatorów bezpłatnej waty cukrowej i popcornu. Oblegany też był namiot Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej JS 1011 Grajewo, w którym zainteresowani mogli obejrzeć m. in. broń, granaty oraz przymierzyć maski przeciwgazowe, hełmy oraz odzież wojskową.

Finał rozgrywek piłki nożnej odbył się 16.08.2019 na orliku przy ulicy Grunwaldzkiej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „AC NOSACZE”, tuż za nią uplasowała się drużyna „FC ADIDOS”, a III miejsce zajęła drużyna „EL AMIGOS”. Królem strzelców został Bartłomiej Chmielewski, najlepszym bramkarzem był Mikołaj Chmielewski, natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się Patryk Koński. W czasie festynu odbyły się też zawody drużynowe w dwa ognie i na torze przeszkód oraz gra w ringo. W konkurencji drużynowej dwa ognie zwyciężyła drużyna „FC BOBRY”, II miejsce zajęła drużyna „BEZ NAZWY”, medal brązowy zdobyła drużyna „FC LAWA”. Przyznano również jedno wyróżnienie – zdobyła je drużyna „MAJÓWKA”. Tor przeszkód najszybciej pokonały Maja Wojciechowska i Zuzanna Gnys, tuż za nimi uplasowały się Dominika Zielińska i Patrycja Chmielewska, III miejsce zdobyli Klaudiusz Waszkiewicz i Patryk Koński. Przyznano tez jedno wyróżnienie – zdobyły je Maria Orłowska i Małgorzata Grygoruk. W ringo medale zdobyli: Kamil Perzanowski – złoty, Piotr Danowski – srebrny, Patryk Koński – brązowy. Wyróżniony został Klaudiusz Waszkiewicz.

Dyrekcja i pracownicy BCK wręczyli podziękowania za współpracę i zaangażowanie w organizację „Kulturalnych Wakacji” pani Marii Wykrętowicz i pani Krystynie Rosłoniewskiej oraz Oldze Koniecko, Julicie Żebrowskiej i Bartłomiejowi Chmielewskiemu. Wręczono również nagrodę najaktywniejszemu uczestnikowi „Kulturalnych Wakacji” – Mikołajowi Chmielewskiemu oraz zwycięzcom rowerowego toru przeszkód: Kacprowi Wojciechowskiemu i Patrykowi Danowskiemu.

W organizacji festynu pomagali studenci, którzy po raz kolejny przez całe wakacje prowadzili zajęcia dla dzieci i młodzieży w świetlicach wiejskich, w ramach oferty BCK.

Na zakończenie festynu Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” rozdało nagrody i wyróżnienia w konkurencjach sportowych rozegranych w ramach projektu oraz upominki wszystkim uczestnikom festynu.

Renata Markiewicz

Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress