Zakończono cykl szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej

0

Dzisiaj zakończył się cykl szkoleń skierowany do pracowników Starostwa Powiatowego w Grajewie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenia przeprowadzili żołnierze batalionu zmotoryzowanego w Wojewodzinie sformowanego w ramach 1. Dywizji Piechoty Legionów: st. sierż. Paweł Drobot i szer. Sebastian Ankudowicz.

Przeszkolonych zostało 70 pracowników Starostwa. W czasie szkolenia poznali oni krok po kroku, jak należy pomóc, aby nie zaszkodzić poszkodowanemu. Szkolenie objęło m.in.: rozpoznanie sytuacji zagrożenia, przeprowadzenie masażu serca u dorosłego, dziecka i niemowlęcia, ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, pomoc w przypadku zadławienia, czy umiejętność posługiwania się automatycznym defibrylatorem.

Pracownicy ocenili szkolenie bardzo pozytywnie, a zapytani o opinię odpowiedzieli:

  • Szkolenie było czytelne i przejrzyste, a informacje przekazane w sposób zrozumiały” – pani Ania,
  • Fachowe szkolenie, trener doświadczony z olbrzymią wiedzą zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Szkolenie przeprowadzone w etapach, w których każde zagadnienie zostało bardzo szczegółowo omówione i zademonstrowane” – pan Marek,
  • Bardzo dobre szkolenie, informacje podane w sposób łatwy do zapamiętania. Dowiedziałam się co robić w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu” – pani Agnieszka.

Po zakończeniu ostatniego ze szkoleń, w gabinecie Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda odbyło się spotkanie dowódcą batalionu zmotoryzowanego w Wojewodzinie mjr. Cezarym Kasprzakiem i starszym podoficerem dowództwa st. chor. Andrzejem Malickim oraz z prowadzącymi szkolenie, na którym Starosta podziękował za profesjonalne i rzetelnie przeprowadzone zajęcia oraz za współpracę między Powiatem a jednostką wojskową.

W spotkaniu uczestniczyła także Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Ewa Godlewska.

Warto się przy tej okazji pochwalić się faktem, iż od dzisiaj w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie znajduje się punkt pierwszej pomocy z defibrylatorem serca AED oraz instrukcją udzielania pierwszej pomocy.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress