Zaproszenie na warsztaty plastyczne dla instruktorów plastyki, nauczycieli i wychowawców

0

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza instruktorów plastyki, nauczycieli i wychowawców na warsztaty plastyczne w lutym i marcu 2016r. Celem warsztatów jest nabycie umiejętności wykorzystania poznanych technik w pracy z dziećmi, młodzieżą i grupami dorosłych w placówkach kultury i oświaty.

Pergamano – koronka”na pergaminie

20 lutego /sobota/ 2016r.

w godz.9.00-15.00

Technika pergaminowa polega na umiejętnym perforowaniu i wytłaczaniu kalki, które ma na celu powstanie ażurowego wzoru. Znana jest od dawana i słynna na całym świecie, a w Polsce odżyła po 2005 roku dzięki Internetowi. Wzór można pozostawić na kalce lub też wyciąć go, wykorzystując w sposób bardziej przestrzenny. Początkowo zyskała fanów biernych, chętnych do oglądania gotowych prac,
z czasem zainteresowało się nią grono wykonawców. Zajęcia poprowadzi wieloletni praktyk pergamano.

Witraż – mała forma dekoracyjna 

27 lutego /sobota/ 2016r.

w godz.9.00-15.00

Uczestnicy warsztatów wykonają małe formy z przygotowanych odpowiednio kawałków szkła witrażowego. Powstałe wyroby stanowić będą doskonałe prezenty na zbliżające się święta, mogą również służyć do wystroju własnego domu. Zajęcia poprowadzi właścicielka autorskiej pracowni witrażu, wieloletni twórca form użytkowych w tej technice.

Warsztat tradycji wielkanocnych – kwiaty i pisanki

11-12 marca 2016r.

w godz.14.00-19.00 /piątek/, 9.00-15.00 /sobota/

Warsztat dwudniowy. W programie wykład o tradycjach wielkanocnych, pokaz oraz nauka malowania pisanek metodą batikową za pomocą szpilki i lejka. W drugim dniu wykonanie kwiatowych kompozycji wielkanocnych z bibuły i krepiny z użyciem materiałów naturalnych. Zajęcia poprowadzi twórczyni ludowa z Podlasia oraz instruktor WOAK.

Gwarantujemy:                        

  •                  fachowy instruktaż
  •                  materiały do zajęć
  •                  kawę, herbatę
     Zajęcia będą się odbywać w Pracowni Plastycznej WOAK w Białymstoku, ul. Kilińskiego 8

             /parter, wejście bezpośrednio do Działu Sztuk Plastycznych z ulicy Kilińskiego/

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress