Zaproszenie na Zlot Przyjaciół Szczuczyna

3

Szanowni Państwo!

Życie pisze różne scenariusze, stwierdzenia tego nie uważamy za zbyt odkrywczego. Niezmiennym jednak pozostaje fakt, iż dla wielu osób tzw. życiowe koleje losu sprawiły, że na ich drodze Szczuczyn odegrał istotną rolę. Dlatego 5 sierpnia 2016 r. powołany został Komitet Organizacyjny, którego zadaniem jest zorganizowanie ZLOTU PRZYJACIÓŁ SZCZUCZYNA. W jego skład weszło kilkanaście osób, którew różny sposób zapisały się w pamięci i historii naszego miasteczka.

Co to będzie za zjazd?

Chcielibyśmy stworzyć okazję i zwyczaj spotykania się ludzi z różnych miejsc i środowisk, które stanowiłoby o sile i historii naszego miasta. W trakcie zjazdu przewidujemy wiele atrakcyjnych spotkań, pogadanek, pokazów i wystaw, a przysłowiową wisienką na torcie będzie uroczysta kolacja, która pozwoli na pełną integrację uczestników spotkania.

Kto w nim może wziąć udział?

Odpowiedź jest prosta, urodziłeś się w Szczuczynie, wyjechałeś dawniej, wyjechałeś rok temu… Pracowałeś w naszym mieście, tu spędziłeś młodość, dorosłość a może tu spędzasz jesień swego życia? Jesteś osobą, która poprzez swoją rodzinę, przyjaciół, instytucję w której pracujesz, jest związana ze Szczuczynem? Nie byłeś w Szczuczynie już dawno? Brakowało czasu, okazji, odpowiedniej motywacji, by spakować walizkę i odwiedzić Twoje miasto? My stwarzamy tą okazję i zapraszamy każdego, kto czuje, że w jego sercu Szczuczyn odgrywa ważną rolę.

Ilu z nas kończąc szkołę podstawową czy też średnią obiecywało sobie coroczne spotkania absolwentów? Może to jest właśnie okazja, by zrealizować marzenia z dzieciństwa?

Odnajdźmy starych znajomych, odszukajmy zatarte kontakty i spotkajmy się w Szczuczynie!

Kiedy to będzie?

Członkowie Komitetu Organizacyjnego jako termin ZLOTU PRZYJACIÓŁ SZCZUCZYNA wybrali weekend polskiej złotej jesieni, czyli dni od 7 do 9 października 2016 roku. Już niebawem opublikujemy szczegółowy program tego wydarzenia. Potwierdzenie uczestnictwa w Zlocie prosimy kierować na adres zlotszczuczyn@gmail.com do dnia 23.09.2016 r. Organizatorzy zapewniają możliwość zakwaterowania, po wcześniejszym zgłoszeniu.

Dlaczego warto tu być?

Na to pytanie, każdy musi odpowiedzieć sobie sam, my możemy odpowiedzieć wyłącznie za siebie… Kochamy Szczuczyn, to miasteczko było, jest i zawsze będzie częścią naszego życia. Nie być na ZLOCIE jego przyjaciół, to tak, jakby z niego zrezygnować.

Do zobaczenia w październiku!

Komitet Organizacyjny

Wszelkie informacje na temat ZLOTU PRZYJACIÓŁ SZCZUCZYNA znajdziecie tu:

www.um.szczuczyn.pl

Szczegółowe informacje oraz koszt uczestnictwa można uzyskać od osób:

Jolanta Budzińska, tel. 511 107 532

Anna Romaniuk, tel. 600 776 494

Janusz Siemion, tel. 691 386 931

Udostępnij:

3 komentarze

 1. Obserwator dnia

  A moze tak uczcic pamiec Zydow ktorzy zgineli w bestjalskim pogromie ? A moze by tak zadbac o cmentarz zydowski ? A moze by chociaz chwasty wyrwac z terenu pomnika upamietniajacego pogrom ? Widze w Szczuczynie pomniki powstaja albo sie odnawiaja a o histori tej najblizszej Szczuczyna wszyscy zapomnieli. DOm Rabina Yoselego sie rozpada, wszyscy zapomnieli

  • to zapraszamy do szczuczyna. przyjmiemy po polsku goscinnie czym chata bogata. niech kazdy dba o swoje symbole. szanuje zydow i jestem pelen podziwu za to ze potrafia dbac o siebie na wzajem. wkurza mnie jednak takie gadanie. tu juz mieszkaja inni ludzie. czy musimy odpowiadac pokoleniami za to co kiedys sie stalo. jak koli w oczy kogos to ze sie sypie czyjs dom albo balagan na cmentarzu to prosze bardzo zdobadzcie srodki i robcie porzadek. droga wolna. nie wymagajcie od nas czegos czym sie zajac nie chcemy. mamy swoje sprawy. a tak na marginesie mamy tez miejsce pamieci czerwonoarmistow ktorzy wybawili nas z hitlerowskiej zarazy. tam tez mamy wyrywac chwasty. dajcie cos z siebie pozniej oczekujcie bo pomniki budujemy i dbamy dla wlasnej historii ktora chcemy pielegnowac a nie stawiamy obeliskow w celu wyeksponowania swoich bledow i w celu zaspokojenia czyjegos apetytu na to zeby zrobic ze swego narodu tylko ciemiezonych.

   • Szczuczyniak A.S.L dnia

    ANONIM, czytając Twój komentarz, z której to treści wynika, że jesteś pracownikiem Urzędu Miasta Szczuczyn, więdz ukrywanie się pod anonim, jest zbyteczne. Podejście do spraw publicznych, masz jak słaby sekretarz z KC i PZPR. Natomist co do sugestii zaproszenia dawnych mieszkańców Szczuczyna, uważam za dobre podejście wobec dawnych Szczuczyniaków. W tej sytuacji, musisz podreperować swoją dyplomację, żeby zjednoczyć wszystkich Szczuczyniaków, na zjazd, do miejsca gdzie nie jedne z nas wyrastał . Piękna sprawa, za to was pochwalę. Tak na marginesie, nie zadawaj się w dyskusje, które są tematem na inne okazje, mam na myśli wpis Obserwatora. Chociaż z jednym się zgadzam, co do dawnego DOMU Rabina, jeżeli nie ma spadkobierców, to sugestia Obsrewatora jest jak najbardziej zasadna. Pozdrawiam kolegów, m.in. Piotra Pawluk, Krzysztofa Chorosz i wszystkich Szczuczyniaków.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress