Zapusty Radziłowskie

0

Tradycyjnie już, jak co roku w Radziłowie odbyły się Zapusty, które są kulminacyjnym punktem karnawału. Wójt Gminy Krzysztof Milewski, czynnie uczestniczący w całym wydarzeniu, podkreśla, iż to tradycja, której nie można ominąć w corocznym kalendarzu imprez Radziłowa, oraz odbywa się ona spontanicznie i bez scenariusza, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową.

Poza licznymi występami zespołów ludowych, tanecznych, muzycznych z Radziłowa i terenu powiatu, których dźwięki porywały mieszkańców do tańca, w wydarzeniu nie zabrakło stoisk informacyjno-promocyjnych, galerii fotograficzno-informacyjnej z wydarzenia z lat poprzednich. Oczywiście najważniejszym punktem programu był korowód z postaciami związanymi z tradycją Zapustów, do których należeli: Zabiela, czyli naturalnej wielkości postaci „Jana i Zabieli (Izabeli)” wykonane ze słomy i umieszczone na kole, para młoda, odwiedzająca okoliczne sklepy, Kozy – symbol płodności, siły i urodzaju, Bociany – człowiek zmieniony w ptaka posiadającego moc ochrony gospodarstwa przed pożarem oraz Niedźwiedzie lub Dziady – symbolicznie palone i gaszone wodą, jako znak zapłodnienia.

Na zaproszenie Wójta w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele województwa podlaskiego oraz lokalni samorządowcy, wśród których był także Starosta Grajewski Waldemar Remfeld.

Więcej zdjęć dostępna jest na portalu facebook’a Powiatu Grajewskiego.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress