ZMIANA DECYZJI WOJEWODY PODLASKIEGO

0

Ze 180 na 80 zmniejszona została liczba łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie.

W dniu 29 listopada 2020 r. Wojewoda Podlaski wydał decyzję polecającą Szpitalowi Ogólnemu w Grajewie realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 80 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 oraz 5 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji  mechanicznej. Decyzja obowiązuję od 30 listopada 2020 r. do odwołania.

Powyższa decyzja jest decyzją zmieniającą decyzję z dnia 2 listopada 2020 r., w której Szpital w Grajewie miał zapewnić 180 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Sprzeciwili się temu Radni Powiatu Grajewskiego na czele ze Starostą Grajewskim Waldemarem Remfeldem i Dyrektorem Szpitala Sebastianem Wysockim apelując do Wojewody Podlaskiego o zmniejszenie ilości łóżek covidowych oraz o utrzymanie Szpitala Ogólnego Grajewie w takiej sprawności, która zapewni bezpieczeństwo zdrowia i życia w nagłych przypadkach oraz innych niż covidowych chorobach mieszkańców Powiatu Grajewskiego. W konsekwencji tych działań Wojewoda Podlaski zmienił swoją decyzję i zmniejszył liczbę łóżek covidowych o 100 szt. Dzięki staraniom Rady i Zarządu Powiatu Grajewskiego oraz Dyrektora Szpitala w Szpitalu Ogólnym w Grajewie bez zmian zapewniona jest ciągłość pracy i dostępność oddziałów szpitalnych oraz poradni specjalistycznych.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x