Znieczulenie na życzenie

0

Znieczulenie porodu poza metodami tradycyjnymi przy współudziale lekarza anestezjologa na życzenie pacjentek oraz system rooming-in oferuje Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie. Oddział położniczo – ginekologiczny w szpitalu przeszedł modernizację traktu porodowego. Ciężarne pacjentki rodzą w bardzo dobrych warunkach.

Stanowiska porodowe z wanną z hydromasażem, łazienkami jedno i dwu-osobowymi, nowocześnie doposażona sala do cięć cesarskich położona w bezpośrednim sąsiedztwie z salami porodowymi, a także profesjonalna diagnostyka noworodków – sala opieki ciągłej i pośredniej, w której znajduje się urządzenie do oddechu wspomagającego – respirator oraz inkubatory. W Szpitalu Ogólnym w Grajewie na oddziale położniczo-ginekologicznym zakończyła się inwestycja pn. „Modernizacja i przebudowa Pododdziału Noworodkowego z Blokiem Porodowym w ramach Oddziału Położniczo – Ginekologicznego”. Wyremontowany blok porodowy, gabinety zabiegowe, sale dla pacjentek, łazienki i korytarze spełniają najwyższe europejskie standardy. Na oddziale funkcjonuje system rooming-in, który określa się terminem „matka-dziecko”. Umożliwia on świeżo upieczonej mamie przebywanie wraz z dzieckiem w jednej Sali, która jest wyposażona w łazienkę z prysznicem.  W okresie okołoporodowym i po porodzie pacjentce może towarzyszyć osoba bliska.

Nowe pomieszczenia zapewniają komfort oraz poczucie bezpieczeństwa wśród kobiet, nad którymi czuwa doświadczona kadra położnych. Podanie znieczulenia zewnątrzoponowego przy udziale lekarza anestezjologa podczas porodu jest w grajewskim szpitalu standardem. Może je otrzymać każda kobieta, która wyrazi takie życzenie i nie ma ku temu przeciwwskazań. Całodobowe świadczenia medyczne zabezpieczane są przez lekarzy specjalistów II stopnia z dziedziny położnictwa i ginekologii z ośrodka wojewódzkiego w Białymstoku. Wszystkie zabiegi wykonywane są bez kolejek.

Aktualnie dyrekcja szpitala zabiega o kolejne środki finansowe, które umożliwiłyby kontynuację dalszego unowocześnienia oddziału poprzez modernizację odcinka ginekologicznego. Będzie ona obejmować utworzenie sal z łazienkami oraz doposażenie oddziału w ultrasonograf z możliwością obrazowania w trybie 3D i 4D.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress