100 lat codzienności Polski

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przystąpiła do projektu Fundacji „Szkoła z klasą” pt.: „100 lat codzienności Polski”, który ma na celu pokazać sto lat w Polsce przez pryzmat zwykłych ludzi z krwi i kości, ich codzienność, kontekst i ograniczenia epoki w której żyli, wyzwań przed którymi stawali.

Dnia 22.11.2018r. w warsztatach projektowych poprowadzonych przez animatora kultury Barbarę Paszkowską wzięła udział klasa trzecia z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie. Uczniom zaprezentowano pocztówki ze zdjęciami archiwalnymi z różnych okresów historii Polski, wszystkie dotyczą życia codziennego. Zdjęcia nie skupiają się na ważnych wydarzeniach historycznych czy oficjalnych uroczystościach. Pokazują Polskę codzienną – taką, w której kolejne pokolenia uczyły się, odpoczywały i pracowały. Pocztówki wysłane będą do uczestników warsztatów i ich znajomych a ci z kolei prześlą je do Fundacji. I tak fotograficzne migawki z historii Polski krążyć będą wśród nas.

Warsztaty dzięki pomysłowości Barbary Paszkowskiej zostały wzbogacone o jej prywatne zdjęcia, które pokazują Szczuczyn w różnych okresach historii, pokazują codzienne życie Szczuczyniaków.

Dziękujemy uczniom za wspólną swoistą podróż w czasie.

Andrzej Kosmowski

BCK Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress