Happening

0

Z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki założyciela i właściciela Szczuczyna oraz Patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie odbył się  w dniu 06.05.2016r. happening zorganizowany przez Bibliotekę Miejską  i Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie. Wydarzenie to objął  patronatem Burmistrz Artur Kuczyński.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji m.in. quiz „Dookoła Szczuczyna”        z dodatkowymi zadaniami  dla wszystkich uczestników happeningu (Puzzle XXL, Fotobudka, Miniatury Szczuczyna, Wyścig uliczny, Chronologia Szczuczyna), wystawę zdjęć uczestników projektu realizowanego przez Bibliotekę Miejską w Szczuczynie pt. ”Pocztówki z mego miasta – warsztaty” oraz wspólny integracyjny taniec. Zmagania uczniów urozmaicił swym występem gimnazjalny zespół taneczny „Perełki”, który w strojach z czasów St. A. Szczuki zaprezentował poloneza oraz wiązankę pieśni i tańców regionu podlaskiego. Zespół prowadzi pan Marek Hanc. Atrakcją był również kiermasz słodyczy przygotowany przez uczniów gimnazjum, w który zaangażowali się też ich rodzice.

Publicznemu Gimnazjum w Szczuczynie nadano imię Stanisława Antoniego Szczuki w maju 2011r. Projekt „Pocztówki z mego miasta – warsztaty” realizowany jest przez gimnazjalistów i uczniów Zespołu Szkół  w Niećkowie w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie. Jest to kolejne przedsięwzięcie wymyślone i zaplanowane przez pracowników biblioteki, którzy na jego przeprowadzenie uzyskali dofinansowanie w wysokości 8 500 zł z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Dotacja została przyznana ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach wspólnego programu „Równać Szanse 2015”.

W projekcie uczestniczą uczniowie gimnazjum: Aleksandra Biedrzycka, Magdalena Chodnicka, Michalina Konopka, Julia Krystofczyk, Kamila Maciorowska, Maciej Mroczkowski, Wiktoria Smoła, Zuzanna Zamojska oraz uczniowie Zespołu Szkół w Niećkowie Iwona Witkowska i Piotr Sadowski. Koordynatorem projektu z ramienia biblioteki jest pani Anna Akus – Szklarzewska.

Nad przebiegiem quizu czuwała pani Izabela Gwiazdowska, która pomogła młodzieży w jego przygotowaniu. Rywalizację wygrała drużyna B, czyli klasa I b, klasa II b i klasa III b. Cała drużyna została w nagrodę zwolniona z odpytywania w poniedziałek.

Happening otworzyli: Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. St. A. Szczuki pani Ewa Grunwald oraz Kierownik Biblioteki Miejskiej pan Janusz Siemion.  To duże i ważne wydarzenie dla naszego miasta zaszczycili swą obecnością m.in.: Zastępca Burmistrza pan Krzysztof Zalewski, Sekretarz Gminy pani Jadwiga Jolanta Budzińska, Skarbnik gminy pani Małgorzata Jarmutowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczuczynie pani Małgorzata Karwowska, Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie pan Dariusz Koniecko, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej pan Krzysztof Grunwald, Dyrektor MDK w Szczuczynie pan Janusz Marcinkiewicz, nauczyciele i uczniowie szkół z terenu gminy, rodzice oraz mieszkańcy Szczuczyna.

Organizatorzy

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress