11 listopada w Grajewie

0

W dniu 11 listopada tradycyjnie przed południem odbyły się uroczystości upamiętnienia kolejnej, tym razem już 99. rocznicy odzyskania niepodległości po praktycznie dwóch wiekach braku suwerenności i wolności. Delegacje władz samorządowych, szkół, instytucji i stowarzyszeń działających na terenie powiatu grajewskiego złożyły wieńce i kwiaty w miejscach pamięci narodowej.  

Z ramienia powiatu grajewskiego w uroczystości uczestniczył Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Zygmunt Kruszyński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Pan Stanisław Kossakowski.

Tegoroczne święto rozpoczęło się od mszy za Ojczyznę w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie którą odprawił ks. prał. dr Czesław Oleksy. Po nabożeństwie samorządowcy, kombatanci, mieszkańcy i młodzież szkolna wraz z Panem Kazimierzem Gwiazdowskim posłem na sejm RP, Zastępcą Burmistrza Miasta Grajewo Panem Maciejem Bednarko, Starostą Powiatu Grajewskiego Panem  Zygmuntem Kruszyńskim oraz Wójtem Gminy Grajewo Panem Stanisławem Szleterem na czele udali się w pochodzie pod Krzyż „Solidarności” przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie  gdzie zostały złożone okolicznościowe wiązanki, a następnie chwilą zadumy i modlitwy uczczono pamięć uczestników działań niepodległościowych.

Dalsze uroczystości kontynuowane były na Placu Niepodległości, na który wszyscy zgromadzeni przemaszerowali w tradycyjnym pochodzie na którego czele szli członkowie Orkiestry Dętej OSP z Grajewa. Pod pomnikiem Niepodległości odczytano list Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Podczas uroczystości delegacje samorządowe, instytucji, szkół i zaproszonych gości złożyły kwiaty pod pomnikiem. Poległych w walce o wolność ojczyzny uczczono minutą ciszy.

Po uroczystości złożenia okolicznościowych wiązanek kwiatów uczestnicy przemaszerowali ulicami Grajewa do Grajewskiego Centrum Kultury. Uzupełnieniem obchodów Święta Niepodległości był występ Laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznej oraz koncert „Na skrzydłach wolności… „.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress