Rajdowa_12 w Szczuczynie!

0

Jak informowaliśmy wcześniej, szczuczyńskie Centrum Kultury,  jako jedna z dwunastu instytucji z województwa podlaskiego, otrzymało bezzwrotną dotację w wysokości 8500 zł na realizację swojego pomysłu pt.: „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej”. Zadanie, które realizować będzie grupa projektowa ma na celu rozwój aktywności fizycznej a także promocję walorów architektonicznych, krajobrazowych i historycznych Szczuczyna i jego okolic. Oprócz trasy rowerowej, powstanie też krótki film promujący prace grupy i samą trasę.

W piątek (26.01.2018r.) w BCK w Szczuczynie odbyło się spotkanie organizacyjne uczestników projektu (młodzieży, pracowników BCK, wolontariuszy). Dyskutowano o celach i zasadach programu „Równać Szanse” jednak głównym tematem spotkania było omówienie zasad wzajemnej współpracy w pracy nad projektem. Rozmowy na temat grupy i projektu przeciągnęły się do godzin wieczornych. Po burzliwych naradach przyjęto jednomyślnie nazwę grupy – Rajdowa_12. Wciąż trwają rozmowy na temat logo grupy, które będzie firmować projekt.

Mam przyjemność oficjalnie ogłosić skład Rajdowej_12, którą tworzą uczniowie lokalnych szkół ponadpodstawowych:  Publiczne Gimnazjum im. St. A. Szczuki,  Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie,  Zespół Szkół  im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie:

– Karolina Kraujutowicz – „Karo”

– Karolina Łepkowska – „Karolina”

– Marysia Józwik – „Mery”

– Emilia Nagel – „Ema”

– Julia Witkowska – „Wita”

– Patrycja Trojanowska – „Patrycja”

– Diana Chodnicka – „Diana”

– Katarzyna Krystowczyk – „Kacha”

– Sebastian Rydzewski – „Seba”

– Marcin Jaczyński – „Marcin”

– Michał Jaczyński – „Michał”

– Arkadiusz Alicki – „Alic”

– Szymon Rózio – „Szymek”

W skład Rajdowej_12 wchodzą też:

– dyrekcja BCK: Janusz Siemion, główna księgowa BCK: Jolanta Doliwa, pracownicy BCK: Anna Akus – Szklarzewska, Anna Wojsław, Wojciech Łapiński, wolontariusze: Renata Markiewicz i Joanna Siemion.

Projekt „Odjazdowa gmina – wyznaczenie trasy rowerowej” jest realizowany w ramach programu Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2017” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Wszystkich, którzy chcą śledzić nasze działania i dowiedzieć się więcej o grupie zapraszamy na Facebook’a i Instagrama (nazwa Rajdowa_12), a także na stronę www.bckszczuczyn.pl. Informacji na temat grupy i projektu można też uzyskać w siedzibie BCK w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11).

Andrzej Kosmowski

koordynator Rajdowej_12

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x