Sadzimy Lasy

0

Kwiecień to czas bardzo intensywnej pracy leśników. Na przedwiośniu w szkółkach leśnych wyjmuje się sadzonki z gleby. Część z nich przygotowuje się do sadzenia, a część umieszcza w naturalnych chłodniach, czyli dołach wyłożonych lodem przeznaczonych do późniejszych prac. W najbliższym czasie, w zależności od warunków atmosferycznych, będą wykonane również obsiewy szkółek gatunkami iglastymi, głównie sosną i świerkiem oraz liściastymi: dębem, lipą, grabem, brzozą, olszą i innymi.

Sadzonki ze szkółek leśnych są przeznaczane przede wszystkim na potrzeby nadleśnictw, a nadwyżki sprzedaje się innym odbiorcom. Wśród 31 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, w 27 istnieją szkółki leśne, zajmujące łączną powierzchnię ok. 133 hektarów. – źródło Nadleśnictwo Rajgród.

Nadleśnictwo Rajgród jest jednym z wyżej wspomnianych nadleśnictw. W dniu 23 kwietnia 2022 r. zorganizowało akcję Sadzimy Lasy na terenie Leśnictwa Podlasek. Akcji przewodniczył Nadleśniczy Jacek Konieczny oraz Zastępca Nadleśniczego Arkadiusz Malinowski. Spotkanie rozpoczęło się instruktarzem sadzenia sadzonek, po którym zebrani ochotnicy otrzymali niezbędny sprzęt oraz sadzonki. Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta. W ciągu jednego przedpołudnia posadzonych została większa część z 1000 jednorocznych sadzonek.

W akcji udział wzięli m.in. Waldemar Remfeld Starosta Grajewski wraz z Radnymi Rady Powiatu Grajewskiego, Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Wanda Elżbieta Mieczkowska Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x