329. rocznica nadania praw miejskich Szczuczynowi

0

Dnia 9 listopada o godzinie 17:00 w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odbyła się Dziękczynna Msza Święta w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy Szczuczyn oraz wszystkich, którym bliska jest nasza „Mała Ojczyzna” w ramach obchodów 329. rocznicy nadania praw miejskich Szczuczynowi.

Msza Święta koncelebrowana przez księdza proboszcza Jacka Majkowskiego i księdza wikarego Marcina Ołtarzewskiego odbyła się w asyście pocztów sztandarowych z lokalnych szkół i jednostek OSP z gminy Szczuczyn:

– poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, z Zespołu Szkół. Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie

– poczty sztandarowe jednostek OSP: Niedźwiadna i Szczuczyn

oraz licznej reprezentacji 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szczuczyna z hm. Marią Jaworowską na czele.

Szkolny Zespół Ludowy „Kłosek” z Zespołu Szkół w Niećkowie aktywnie zaangażował się w jubileuszowe obchody. Młodzież pod okiem opiekunek artystycznych: Zofii Gede i Ewy Hanc po raz pierwszy wystąpiła w szczuczyńskim kościele. Zaprezentowana wiązanka pieśni religijno – patriotycznych wpisała się w oprawę Mszy Świętej.

Po muzycznym występie zespołu „Kłosek” zebrani udali się pod pomnik Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna gdzie przedstawiciele lokalnego samorządu z burmistrzem Arturem Kuczyńskim na czele, instytucji kultury i organizacji pozarządowych z Januszem Siemionem na czele, przedstawiciele szkół, jednostek OSP, Zuchów i Harcerzy, szczuczyńskiej parafii podpalili znicze pamięci i złożyli wiązanki kwiatów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jubileuszowe obchody.

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress