4 miliony dla Parafii pw. Imienia NMP na odnowienie Popijarskiego Centrum w Szczuczynie

2

Ponad 4 miliony złotych otrzymała Parafia pw. Imienia NMP w Szczuczynie na odnowienie Centrum Popijarskiego. Pieniądze pochodzą z dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak mówi burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński remont niszczejących budynków to wspólny projekt miasta i parafii. Odrestaurowane mają być budynki przy kościele. Do końca lat 90′ mieściła się tam szkoła podstawowa, później kompleks niszczał. Po zakończeniu prac ma tam powstać centrum warsztatowo-szkoleniowe.
Budynki mają być kompleksowo odnowione i odbudowane, zainstalowane też zostanie nowoczesne ogrzewanie oparte na pompach ciepła. Obok kompleksu powstanie utrzymany w barokowym stylu ogród. Prace mają się rozpocząć jesienią i potrwają dwa i pół roku.

radio.bialystok.pl

Udostępnij:

2 komentarze

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress