40 urodziny Misia-Wierszownisia – KONKURS

0

40 urodziny MISIA – WIERSZOWNISIA

Pierwszy konkurs recytatorski o nagrodę „Misia – Wierszownisia” odbył się 5 kwietnia 1979 roku. Konkurs został zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szczuczynie, a pomysłodawczynią jego była Dyrektor MGOK Barbara Paszkowska.
Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: przedszkolnej do 7 lat i szkolnej 7-9 lat.
W grupie przedszkolnej uczestniczyło 9 osób, a komisja przyznała pierwsze miejsce Basi Karwowskiej. W grupie szkolnej startowało 3 uczestników, a zwyciężyła Ewa Orłowska.
Wszystkie dzieci otrzymały zabawki ufundowane przez Spółdzielnię Wyrobów Zabawkarskich „Łoś”.
II konkurs odbył się dwa lata później w 1981 roku. W grupie przedszkolnej udział wzięło 9 dzieci a zwyciężyli: Agnieszka Krajewska, Krystyna Grabowska i Arkadiusz Karwowski. W 13 – osobowej grupie szkolnej najlepszymi okazali się: Alicja Bagińska, Ewa Łaguna i Grażyna Galińska.
III Konkurs Recytatorski „Misia – Wierszownisia” zgromadził 20 małych recytatorów. W kategorii przedszkolaków komisja przyznała miejsca:
1. Agnieszce Zamojskiej
2. Arturowi Piwowarskiemu
3. Arkowi Karwowskiemu
a w kategorii szkół podstawowych:
1. Agnieszce Łaguna i Irenie Trojanowskiej
2. Iwonie Chodnickiej i Bożenie Filipkowskiej
3. Pawłowi Sielawa.
Od 1983 roku konkurs odbywał się corocznie. W przeciągu 40 konkursów (do roku 2022) uczestniczyło w nich kilkaset dzieci. Ich występy dostarczały wiele emocji dzieciom, rodzicom, opiekunom i wychowawcom. Wiele osób obecnie już dorosłych z rozrzewnieniem wspomina swój udział i dopinguje własne dzieci uczestniczące aktualnie w konkursach.
Konkurs organizowany corocznie wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Uczestniczą w nim dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Szczuczynie i Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej. Wszystkie uczestniczące w konkursie dzieci otrzymują nagrody i upominki: pluszowe misie, zabawki, słodycze i dyplomy.
40-ty jubileuszowy konkurs Misia-Wierszownisia ze względu panującą pandemię koronawirusa został przełożony o dwa lata – na rok 2022.

W dniu 25 marca 2022 r. odbył się zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie XL KONKURS RECYTATORSKI O NAGRODĘ MISIA-WIERSZOWNISIA.
W konkursie wzięło udział 26 uczestników z przedszkola i klas 0-III szkół podstawowych ze Szczuczyna i Niedźwiadnej. Z każdej klasy występowało po 2 uczniów wyłonionych drogą eliminacji klasowych.
Recytacje dzieci oceniała komisja: Przewodniczący – Barbara Paszkowska oraz członkowie: Katarzyna Grabowska-Wizner – SP Niedźwiadna, Beata Nagel SP Szczuczyn i Janusz Siemion Dyrektor BCK w Szczuczyn przyznając miejsca:
w kategorii przedszkola – klasy 0:
1. Antoninie Pruszyńskiej 6 lat z ZSP w Szczuczynie
2. Małgorzacie Koniecko 6 lat z ZSP w Szczuczynie
3. Krystianowi Kleszczewski 6 lat z ZSP w Szczuczynie
W kategorii klas I-III:
1. Joannie Krępczyńskiej 8 lat z klasy IIb ZSP w Szczuczynie
2. Nathanielowi Chrostowskiemu 9 lat ze SP w Niedźwiadnej.
Główną nagrodę Misia – Wierszownisia ufundowaną przez Restaurację „Biesiadna” w Szczuczynie komisja przyznała Piotrowi Sosnowskiemu z klasy 0a ZSP w Szczuczynie.
Antonina Pruszyńska /w kategorii 3-6 lat/ i Joanna Krępczyńska /w kategorii 7 – 10 lat/ będą reprezentować swoje szkoły w II Wojewódzkim Przeglądzie Niezawodowej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy”
organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.
Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, czekolady oraz upominki ufundowane przez BCK w Szczuczynie.
Jak przystało na 40 urodziny nie zabrakło okolicznościowego tortu, który osłodził wszystkim zebranym ten wspaniały jubileusz na którym świeczki zdmuchnęła pomysłodawczyni konkursu – Barbara Paszkowska.
Koordynatorem konkursu oraz prowadzącym był Andrzej Szabelski.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski / Anna Chmielewska – BCK Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress