5 kierowców bez prawa jazdy po świątecznym weekendzie

0

Długi świąteczny weekend za nami. Nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu grajewskiego czuwało przeszło 80 policjantów. W ręce mundurowych wpadł jeden amator jazdy na „podwójnym gazie”, natomiast 5 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h. Na terenie powiatu grajewskiego odnotowano 4 kolizje drogowe, jednak nikt nie odniósł obrażeń.

Podczas długiego bożonarodzeniowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogami naszego powiatu czuwali policjanci grajewskiej komendy. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Mundurowi przypominali także pieszym i rowerzystom o używaniu odblasków podczas poruszania się po zmroku poza terenem zabudowanym.

Akcja „Bezpieczny Weekend” rozpoczęła się w piątek o godzinie 6:00, a zakończyła wczoraj późnym wieczorem. Nad bezpieczeństwem na terenie miasta i powiatu grajewskiego czuwało ponad 80 policjantów grajewskiej komendy. Na naszych drogach doszło w tym czasie do 4 kolizji, jednak nikt nie odniósł obrażeń. Dodatkowo zatrzymano 4 dowody rejestracyjne, w tym 3 za brak badań technicznych pojazdu. Pięciu kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h. w obszarze zabudowanym, co może skutkować utratą uprawnień do kierowania na co najmniej 3 miesiące. Jeden z nich, kierowca osobowego BMW, przekroczył prędkość aż o 98 km/h. na terenie miejscowości Guty. 28 – letni mieszkaniec powiatu augustowskiego, oprócz utraty prawa jazdy, został ukarany 500- złotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Ponadto wczoraj tuż przed godziną 22:00 w ręce policjantów wpadł 36 – letni amator jazdy „na podwójnym gazie”, którego wstępne badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy, a teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu oraz o rygorystyczne trzymanie się zapisanych w kodeksie drogowym reguł postępowania za kierownicą, co czyni ruch drogowy przewidywalnym i bezpiecznym.

http://www.grajewo.policja.gov.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress