510 tys. zł dla Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie

0

W dniu 21 października 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Grajewie podpisana została umowa na realizację pilotażowego programu PFRON „Rehabilitacja 25 plus” między Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Powiatem Grajewskim reprezentowanym przez Waldemara Remfelda – Starostę Grajewskiego oraz Jarosława Konopkę – Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie.

Program „Rehabilitacja 25 plus” pozwala na utrzymanie samodzielności i niezależności oraz daje szansę na aktywność zawodową beneficjentom. Adresowany jest do podmiotów prowadzących ośrodki rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawcze, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, szkoły przysposabiające do pracy oraz inne placówki edukacyjne. Umożliwia objęcie wsparciem tych absolwentów z niepełnosprawnością intelektualną, którzy nie są zatrudnieni i nie korzystają z rehabilitacji społecznej w placówkach dziennej aktywności (np. środowiskowych domach samopomocy czy warsztatach terapii zajęciowej).

W roku szkolnym 2020/2021 stawka osobowa przypadającą na jednego beneficjenta programu miesięcznie wynosi 2500 złotych.

W ramach programu uczestnicy mają zapewnioną całodzienną opiekę, możliwość udziału w zajęciach usprawniających i terapeutycznych oraz kołach zainteresowań. Otrzymują pomoc psychologiczną i wsparcie w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych. Indywidualnie dobrane zajęcia przyczyniają się do poznania ich osobistych uzdolnień i upodobań, rozwijania potencjału i wzmacniania samodzielności. Dzięki temu większość z tych osób będzie dobrze przygotowana do podjęcia pracy w zatrudnieniu wspomaganym na otwartym lub chronionym rynku pracy.

Miło nam poinformować, iż do Powiatu Grajewskiego na realizację programu „Rehabilitacja 25 plus” w roku szkolnym 2020/2021 trafią środki finansowe w wysokości 510 000,00 zł. Pieniądze te pozwolą pomóc 204 absolwentom Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie w utrzymaniu samodzielności, niezależnym życiu i pracy.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x