„6 lat przez świat czyli o podróży samotnej mamy i córki” – relacja z prelekcji

0

W dniu 22.10.2020 r. o godz. 17.00 w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka odbyło się spotkanie z Joanną Nowak – podróżniczką, blogerką, fizjoterapeutką jak sama mówi samotną mamą 7 letniej Gaji, która z 20 miesięczną córką wymarzyła sobie wyjechać w podróż do Peru.

Uczestnicy spotkania usłyszeli niesamowitą historię silnej i odważnej kobiety z dzieckiem, której niezwykła podróż przedłużyła się z 3 miesięcy do 6 lat a została przerwana przez pandemię Covid-19. Dziewczyny odwiedziły 26 krajów na 3 kontynentach. W każdym kraju zatrzymują się na dłużej, by poznać mieszkańców oraz ich codzienne życie. Jak sama wspomina ich budżet to 23,00 zł na osobę/dzień, który pochodzi z wynajmu mieszkania. Asia opowiadała jak poznawały nowych ludzi, uczyły się ich kultury, jak udało im się pokonać chorobę wysokościową. Zdradziły również jak samotnie podróżować po świecie a nawet sposób na naukę dla dziecka w innym kraju, żeby nie płacić surowych kar, ponieważ obowiązek szkolny u nas jest obowiązkowy. W trakcie spotkania mieliśmy również okazje obejrzeć krótki filmik przygotowany przez samą autorkę spotkania. Więcej o Joannie Nowak można dowiedzieć się z bloga „ Somos Dos – migawki z podróży Małej i Dużej”.

CTM-MM

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress